5.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

Union nezachránil ani Seidlův hattrick, Starý Plzenec B získal první body!

21. P. Menšík , 28. P. Menšík , 52. P. Batěk , 54. M. Šulc , 58. P. Brejcha - 29. M. Seidl , 67. M. Seidl , 85. M. Seidl
0

V 5. kole plzeňského městského přeboru se rezerva Starého Plzence konečně dočkala prvních bodů. Plzeňský Union přehrála divokým výsledkem 5:3 a opustila poslední místo tabulky. Union naopak prohrál potřetí v řadě a pomalu se tak přibližuje sestupovému pásmu. Hosty nespasil ani skvělý výkon kapitána Seidla, který zaznamenal všechny góly svého týmu.

Domácí nastartoval dvougólový Menšík, Union ale rychle snížil

Rezerva Starého Plzence, která dosud neměla na kontě jediný bod, nastoupila proti Unionu s odhodláním tuto nelichotivou bilanci vymazat. Domácí tak byli od začátku lepším týmem a ve 28. minutě vedli po dvou zásazích Petra Menšíka už 2:0. A to ještě neproměnili pokutový kop. Union ale rychle snížil. Své galapředstavení započal hostující kapitán Martin Seidl, který na útočné polovině převzal míč od Chmelíka a zpoza šestnáctky zamířil přesně k tyči. Výsledkem 2:1 také první půle skončila.

Domácí zápas rozhodli třemi góly hned na začátku druhé půle, Seidl už jen korigoval

Fotbalisté Starého Plzence vstoupili do druhé půle ještě lépe než do úvodního dějství. Špatně hrající Union jim navíc pomáhal hrubými chybami a skóre tak rychle narostlo až na 5:1. O to se svými trefami postupně postarali Pavel Batěk, střídající Martin Šulc a v 58. minutě zakončil povedenou pasáž domácích Pavel Brejcha. Hosté pak neproměnili penaltu, ale nakonec se přeci jen dočkali alespoň přijatelnějšího výsledku. Hned dva pěkné góly zaznamenal Martin Seidl. Ten si nejprve za pokutovým územím zpracoval míč, který k němu po rohu vyboxoval brankář Csengö a napálil ho za jeho záda a v 85. minutě zkompletoval další přesnou střelou z větší vzdálenosti hattrick.

SK Starý Plzenec B
Milan Jíra (vedoucí mužstva): „Celý zápas jsme byli lepší, vedli jsme už 5:1. Za stavu 2:0 jsme ještě neproměnili penaltu. Měli jsme spoustu gólových šancí, oni moc ne. Dali dva góly z dálky. Z naší strany to byl kolektivní výkon. My jsme letos měli problémy se střílením gólů, tentokrát to kluci konečně protrhli. I v těch předchozích zápasech jsme si šance vytvořili, většinou i v prvním poločase vedli, ale další góly nepřidali a ve druhém poločase se to postupně rozpadlo. Tentokrát jsme dali na začátku druhé půle hned tři a bylo rozhodnuto.“

TJ Union Plzeň
Petr Starý (vedoucí mužstva): „Už to, jaké jsme měli problémy při skládání týmu, napovídalo, jak to asi bude vypadat. Chybělo nám šest hráčů základní sestavy, dalších pět ze širšího kádru, nastoupit museli doslova všichni, kteří měli dvě zdravé nohy. Zápas pak odpovídal tomu, že domácí byli poslední v tabulce a my takhle nouzově slepení. Tragédie z obou stran, Plzenec hrál špatně, bohužel my jsme byli ještě horší, dělali jsme mnohem víc chyb, které pak vedly ke zbytečným gólům. Bodovat jsme si nezasloužili.“

J. Csengö [-] - R. Vávro [-] , L. Vokurka [-] (80. L. Pištěj [-] ) , P. Menšík [-] (46. M. Šulc [-] ) , P. Brejcha [-] (79. F. Hyťha [-] ) , M. Pícka [-] , T. Brejcha [-] , M. Směšný [-] , P. Batěk [-] , D. Diviš [-] (87. P. Šesták [-] ) , P. Jíra [-]

M. Horn [-] - Z. Chmelík [-] , P. Šimana [-] , T. Rojík [-] - N. Scimeni [-] , P. Filmak [-] , P. Šimana [-] , D. Chlumecký [-] , L. Kučera [-] (46. A. Sýkora [-] ) - D. Kalaš [-] (64. M. Volf [-] ) , M. Seidl [-]

ŽK: 19. T. Brejcha , 55. L. Vokurka , 74. P. Brejcha - 54. P. Šimana , 74. P. Šimana .
Hráči zápasu: P. Menšík - M. Seidl .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: KOMÍNEK Jiří - DĚKANOVSKÝ Michal (N), SCHUMANN Martin (N).