5.kolo, Plzeňský | Plzeň - Město | Okresní přebor , 2017-2018

--

Košutka B ovládla utkání v Chrástu, Jan Bureš sestřelil Spartak hattrickem

89. M. Brýla - 15. J. Bureš , 27. T. Svítil , 52. J. Bureš , 83. J. Bureš
0

Spartak Chrást v 5. kole plzeňského městského přeboru nenavázal na týden staré vítězství na hřišti Dýšiny a tentokrát v domácím prostředí prohrál s rezervou Košutky jednoznačně 1:4. Hosté měli utkání pod kontrolou a postupně si vypracovali čtyřgólový náskok. Chrást v závěru jen kosmeticky korigoval čestným zásahem. Hlavní zásluhu na poklidné výhře Košutky má Jan Bureš, který se blýskl hattrickem.

Košutka ze svého tlaku vytěžila dvougólové vedení

Fotbalisté Chrástu před týdnem vstřelili svůj první gól v sezóně, který jim stačil i na premiérové tři body do tabulky, ale proti Kušutce B na podobný výkon nenavázali. Hosté byli od začátku aktivnějším týmem. Spartaku dělal velký problém pohyb hostujících hráčů a především vysunutý pressing Plzeňských. Většinou se tak hrálo na polovině domácích, z čehož pramenily i šance Košutky. Hosté v první půli zužitkovali dvě. Po čtvrthodině hry nejprve překonal Kokošku v domácí bráně Jan Bureš a ve 27. minutě ještě navýšil skóre Tomáš Svítil. Fotbalisté Chrástu občas zahrozili z rychlých protiútoků, ale buď své příležitosti nedotáhli do konce, a nebo byl na svém místě gólman Rybička.

Rychlý třetí gól Košutky definitivně rozhodl

Po sedmi minutách druhé půle se navíc podruhé v utkání prosadil Jan Bureš a to už bylo téměř jasné, že se žádný obrat konat nebude. Domácí poté sice přidali a vyrovnali hru, ale střelecky se jim, jako ostatně v celém dosavadním průběhu sezóny, nedařilo. Nutno dodat, že velkou zásluhu na tom měl gólman soupeře. Košutka se postupem času už soustředila spíše jen na obranu, přesto hosté v 83. minutě skórovali ještě jednou. Svůj hattrick završil Jan Bureš. Za sympatickou snahu nakonec byli alespoň čestným gólem odměněni i domácí. Na konečných 1:4 snížil Miroslav Brýla, který pokazil čisté konto jinak velmi dobře chytajícímu Rybičkovi.

Košutka se díky třetí výhře v sezóně posunula na páté místo tabulky, naopak Chrást klesl na samotný chvost.

TJ Košutka Plzeň B
Robert Holý (hrající trenér Košutky B): „Celý zápas, až možná na posledních dvacet minut, jsme udávali rytmus hry. Měli jsme i věkově mladší tým, a i proto jsme asi soupeře od první chvíle zatlačili a hrálo se víceméně spíše na jeho půlce. Z našeho tlaku a aktivního pressingu pramenily i šance, z nichž jsme vytěžili dva góly. Po přestávce už obraz hry nebyl tak jednoznačný. Chrást přidal a hra se už více přelévala z jedné strany na druhou. Naštěstí jsme dali třetí gól a mohli se soustředit na udržení výsledku. Byli jsme tam v jedenácti lidech a dva z nich dohrávali utkání se zraněním. Kromě Jana Bureše bych vyzdvihl brankáře Martina Rybičku, který nás v důležitých momentech podržel a pomohl nám také v závěru, kdy jsme už utkání dohrávali spíše silou vůle. S inkasovaným gólem nemohl nic dělat... Nás je takhle málo permanentně. Není nic ojedinělého, že v pátek mám sedm hráčů a poté sháním mezi lidmi, kteří už 5-6 let nehrají. Áčko má také málo lidí, takže nám nemohou nikoho půjčit a tentokrát jsme navíc měli souběh s dorostem, tudíž jsme nemohli doplnit sestavu ani takto.“