7.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

Koloveč v Boru spalovala šance, o vítězství ale nepřišla

13. M. Duchoň , 85. J. Bron , 89. J. Milota (p.)
0

Druhá Koloveč splnila na hřišti Boru roli favorita, ale její vítězství 3:0 se nerodilo zase tak snadno, jak by napovídal výsledek. Hosté sice byli lepší, vytvořili si řadu šancí, ale soupeře definitivně dorazili až dvěma góly v závěru utkání.

Koloveč šla rychle do vedení, další šance ale nevyužila

Hosté byli od začátku zápasu jasně lepším týmem. Soupeře přehrávali a vedení se ujali už ve 13. minutě. Patrik Dufek zatáhl míč dopředu po křídle a poslal před bránu parádní centr, který z malého vápna uklízel do sítě Miloslav Duchoň. Pod taktovkou Kolovče se hrálo i nadále. Hostující tým si tak do přestávky připravil ještě několik tutovek, které však Bor přestál díky brankáři Žaludovi, či s přispěním nezbytné porce štěstí.

Hosté nadále pálili šance, Bor neproměnil penaltu

Koloveč vlétla aktivně také do druhé půle, ale stále doplácela na špatnou koncovku. Hosté tak nedokázali dostat míč ani do již téměř prázdné brány. A za to mohl přijít nečekaný trest. Proti Kolovči totiž byla po hodině hry nařízena přísná penalta za domnělou ruku Miloty, který stál při domácím přímém kopu ve zdi. Tu však borský exekutor nedokázal proměnit a tím zahodil největší příležitost svého mužstva na vyrovnání v celém utkání. V závěru fotbalisté Slavoje přeci jen zúročili svou převahu navýšením skóre do podoby, která více odráží to, co se dělo na trávníku. V 85. minutě nejprve po standardní situaci zvýšil Jan Bron. Krátce před konečným hvizdem pak také hosté dostali možnost zahrávat pokutový kop, byť byl Duchoň zjevně faulován ještě před šestnáctkou. Nařízenou penaltu proměnil Jan Milota, jenž tak uzavřel skóre zápasu na konečných 0:3.

TJ Slavoj Koloveč
Miloslav Duchoň (hráč): „Byli jsme jednoznačně lepším týmem, hrálo se na jednu bránu. Měli jsme mraky šancí, bylo až neskutečné, co jsme neproměnili. Už v poločase jsme měli vést alespoň 4:0, a kdyby to skončilo 10:0, tak by to asi odpovídalo. Kaňkou na zápase byl výkon rozhodčího. To jsem ještě neviděl. Nechápu, jak někdo takový může pískat krajskou soutěž. Odpískal nesmyslnou penaltu pro ně a pak i pro nás za faul na mě, který se odehrál mimo vápno. Kazil to na obě strany.“