7.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

--

--

--

--

Strhující závěr v Mochtíně! Hosté srovnali za vteřinu dvanáct, Kodeš pak chytil tři penalty

30. T. Babka , 82. J. Cihlář (p.) - 5. P. Bulín , 91. M. Chvosta
0

V Mochtíně se hrálo velmi pohledné utkání. Osmdesátka diváků, která si našla cestu na fotbal, určitě nelitovala stráveného času. Diváci viděli čtyři branky, strhující závěr a penaltový rozstřel.

Hosté šli brzy do vedení

V prvním poločase byly lepší Kralovice, které šly také brzy do vedení. Již po pěti odehraných minutách utekl po křídle Jan Lavička, přihrál pod sebe na Petra Bulína, jenž střelou z vápna rozvlnil síť za zády Kodeše poprvé – 0:1. Druhou branku mohli Kralovičtí přidat o pár minut později, kdy zahrávali rohový kop. Míč však těsně před Chvostou ukopl jeden z domácích hráčů, a tak z šance nebylo nic.

Domácím se podařilo vyrovnat přesně po půl hodině hry. Jeden z hráčů domácích vybojoval přímý kop, který spíše připomínal zkrácený roh. Centr z nohy J. Cihláře pak našel hlavu Tomáše Babky, který číhal na přední tyči a poslal míč do brány – 1:1. To bylo vše, co první poločas nabídl.

Dlouhý nákop Hyneše znamenal vyrovnání

Druhá půle byla vyrovnaná. Hostujícímu celku mohl vrátit vedení Lavička, který však nedokázal překonat vyběhnuvšího gólmana Kodeše. Ten Lavičkovi skvěle zmenšil střelecký úhel a útočník Kralovic poslal míč pouze do něj. Domácí měli šanci po nepovedeném centru Z. Smolíka, který se snesl až na břevno Šottovy brány. Další příležitostí byl přímý kop ze čtyřiceti metrů. Tečovaná střela nadělala Šottovi značné problémy.

Mochtín se dostal do vedení po proměněném pokutovém kopu, který odpískal rozhodčí Vocelka ve dvaaosmdesáté minutě. Míč do sítě dopravil Jaroslav Cihlář a domácí vyhlíželi tři body – 2:1.

V nastaveném čase ale přišel dlouhý centr Hyneše, který našel Marka Chvostu, ten přehodil brankáře domácích a vyrovnal na konečných 2:2.

Kodeš chytil hned tři pokusy Kralovic

Penaltový rozstřel pak byl ve znamení domácího celku, lépe řečeno domácího brankáře. Ten totiž lapil hned tři pokusy soupeře, a tak mohl Mochtín slavit bod navíc po vítězství 3:1.

TJ Sokol Mochtín
Karel Šot, TJ Sokol Mochtín (www.tjmochtin.cz): Soupeř se představil ve velice dobrém světle, ve II.poločase byl lepší, ale Mochtín podržel gólman Petr Kodeš. Vychytal i tři hráče Kralovic v závěrečném penaltovém rozstřelu, má velký podíl na zisku dvou bodů!

TJ Sokol Kralovice
Petr Bulín, hráč TJ Sokol Kralovice: Utkání jsme mohli zvládnout lépe a mohli jsme si odvézt 3 body, kdybychom lépe proměňovali šance. Na penalty jsme tragičtí dlouhodobě

P. Kodeš [-] - Z. Smolík [-] (79. J. Pretzelmayer [-] ) , P. Staněk [-] , D. Gajdušek [-] , J. Cihlář [-] , T. Babka [-] , J. Čeleda [-] (94. J. Šafránek [-] ) , T. Velek [-] , J. Žiak [-] , J. Dolejš [-] (89. Z. Novák [-] ) , T. Dolejš [-]

R. Šott [-] - P. Bulín [-] (46. O. Dušička [-] ) , J. Vlk [-] , J. Lavička [-] , M. Řenč [-] , D. Hyneš [-] , M. Zeman [-] (72. M. Horyna [-] ) , M. Chvosta [-] , M. Kůsa [-] , M. Bulín [-] , M. Kulhánek [-]

ŽK: 69. D. Gajdušek , 73. T. Babka - 71. M. Zeman .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: VOCELKA Milan - LHOTÁK Luděk, PRESSL Václav.