5.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

4. D. Macoun , 13. J. Nauš , 41. D. Macoun , 48. D. Macoun , 56. M. Forman , 68. J. Nauš - 34. J. Kalabza , 52. L. Zajíc
0

Horažďovice opět potvrdily roli nejofenzivnějšího týmu I.A třídy a rozstřílely Nepomuk, kterému se v nové sezóně vůbec nedaří.

Čtyři branky v první půli

Horažďovice vstoupily do utkání nejlépe jak mohly – brankou. Ve čtvrté minutě rozehrával Tomáš Jůda na krátkou vzdálenost přímý kop, spoluhráč mu narazil, Jůda odcentroval na bránu, kde Daniel Macoun byl rychlejší než hostující brankář a hlavou ho přehodil. Míč vyletěl vysoko nad všechny aktéry a dopadl za dezorientovaného Marka Barocha – 1:0.

Druhé brance domácích, která padla ve 13. minutě, předcházel velký závar před bránou. Nejprve běžel jeden z domácích hráčů sám na bránu, gólman vyrazil před prázdnou bránu, kde se další z domácích hráčů snažil skórovat, ale míč hosté vyrazili z brankové čáry. Další dorážka byla do tyče, od které se míč odrazil k Josefu Naušovi, který z penalty propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0.

Ve 34. minutě přišlo snížení. Jakub Forman byl nedůrazný v souboji s Josefem Kalabzou, který si míč posunul na hranici vápna, odkud vyslal nechytatelnou dělovku do sítě – 2:1.

Domácí si vzali dvoubrankový náskok zpět ve 41. minutě, kdy přišel dlouhý nákop z vlastního vápna na Daniela Macouna, který utíkal s míčem na kopačce stínován nepomuckým stoperem. Macoun následně z rohu vápna vystřelil a míč podél gólmana Barocha skončil v síti – 3:1.

Macoun završil hattrick

Druhý poločas začal opět brankou Daniela Macouna, který zkompletoval hattrick. Rohový kop z levé strany mířil na přední tyč, kam si seběhl Macoun, který nastavil nohu a míč skončil v síti – 4:1.

Na 4:2 snižoval v 52. minutě Luboš Zajíc, když vyslal nechytatelnou ránu pod břevno. Situaci předcházelo přečíslení a hostující hráč se ocitl sám před brankářem domácích.

V 56. minutě skórovali opět domácí. Gólman hostí odkopával míč a při odkopu trefil jednoho z protihráčů. Branka byla připsána Michaelu Formanovi, který však podle svých slov autorem branky nebyl.

Poslední branku utkání vstřelil Josef Nauš, který takřka po totožné situaci, jakou měli hosté při svém druhém gólu, upravil na konečných 6:2.

Autorem videí je hlasatel týmu FK Horažďovice.

FK Horažďovice
Michael Forman, hráč FK Horažďovice: Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který nedá nic zadarmo, a že to bude bojovný zápas. Ve finále musím říct, že jsme vyhráli, protože jsme měli, nevím, jestli větší štěstí, to ne, ale dokázali jsme proměnit šance, kdežto Nepomuk ne. Šli jsme si víc za vítězstvím, než soupeř, a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. 6:2 je možná krutý výsledek, ale to od nás musejí soupeři čekat.

FK Nepomuk
Tomáš Voráček, hráč FK Nepomuk: Tenhle zápas bych raději nekomentoval.

J. Rybár [-] - T. Greger [-] , J. Janouškovec [-] , J. Forman [-] , D. Macoun [-] , J. Nauš [-] (78. J. Štěch [-] ) , M. Šašek [-] (38. D. Michelini [-] ) , J. Sova [-] (63. T. Pikeš [-] ) , T. Jůda [-] (83. M. Boř [-] ) , M. Forman [-] , A. Vachuška [-] (55. R. Lacko [-] )

FK Nepomuk
M. Baroch [-] - M. Kašpar [-] (63. D. Šmíd [-] ) , M. Březák [-] (22. J. Ticháček [-] ) , J. Viktora [-] , J. Kalabza [-] , M. Baran [-] , L. Zajíc [-] , M. Baran [-] (72. A. Viktora [-] ) , M. Švec [-] (86. J. Polívka [-] ) , T. Voráček [-] , P. Panc [-] (77. V. Janoch [-] )

ŽK: 21. D. Macoun , 63. J. Sova , 88. J. Janouškovec , 90. T. Greger - 80. J. Ticháček .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Doksanský Tomáš - ŠIMEK František, LIŠKUTÍN Antonín.