18.kolo, Olomoucký | 1.B třída sk. B, 2014-2015

--

Paseka uspěla v deseti proti supícím Babicím

72. J. Mako , 82. J. Mako , 86. K. Hloušek
0

Hned ve druhém zápase na jaře zavítala Paseka do nedalekých Babic na derby. Oba týmy se před zápasem nacházely v jiném rozpoložení. Zatím co hosté drželi šestizápasovou neporazitelnost (4 výhry a 2 remízy) tak domácí naopak čekali na výhru už šest kol (4 remízy a 2 prohry). I tak dělil oba týmy v tabulce pouze jeden bod.

Neúrodných 45 minut

První poločas žádnou strhující podívanou nepřinesl. Hra se odehrávala převážně mezi šestnáctkami s minimem šancí. Domácí se v 10. minutě právem zlobili na hlavního rozhodčího poté, co Laurin zahrál v šestnáctce rukou. Ve 20. minutě dostal míč za obranu domácí Lindauer, hodil si míč kolem Paula a střelou zpoza šestnáctky mířil jen těsně vedle. Domácí se však nedali zastrašit, ovšem ve finální fázi na tom byli v prvním poločase jako Pasečané. Jedinou střelu na domácí svatyni v prvním poločase vyslal z přímého kopu Vojtášek, ale domácí gólman Pajkoš se vyznamenal a tygřím skokem vyrazil míč na roh.

V Pasece míň znamená víc

Druhý poločas už byl o něčem jiném. Domácí se dostali pod ustavičný tlak Paseky a hrozili jen z brejků. V 50. minutě střílel těsně vedle Paul. O pět minut později si naběhl z lajny do středu Geier, ale ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Domácí zahrozili ve druhém dějství jen jednou. Ale zato pořádně. Seyfried si naběhl na Lindaurův pas a hlavou nastřelil břevno. V 72. minutě se nám povedla dobrá kombinace na levé straně. Paul si vyměnil míč s Vojtáškem, přešel přes dva hráče, ve vápně našel Maka, který i se štěstím propasíroval míč mezi nohama domácího gólmana - 0:1. V 77. minutě odebral Janoušek čistě míč domácímu útočníkovi, který teatrálně upadl, což rozhodčí uznal jako faul. To znamenalo druhou žlutou a následovně červenou kartu pro Janouška. Paseka se ale i v deseti dokázala prosadit a přidat další dvě branky. Domácí ve druhém poločase fyzicky odpadli a nestačili Paseckému tempu. V 82. minutě poslal Slavík do samostatného úniku Maka, který svou šanci chladnokrevně proměnil - 0:2. V 86. minutě se dočkal branky i Pasecký sváteční střelec Hloušek, kterého Mako našel osamoceného na malém vápně. Ten svou brankou uzavřel konečné skóre zápasu - 0:3.

TJ Sokol Babice u Šternberka
Petr Vojtášek (hráč): Dneska jsme chtěli strašně moc vyhrát, přece jenom je to derby a možná i z toho pramenila ta nepřesnost v prvním poločase. Ve druhém poločase jsme už byli jasně lepší a zaslouženě jsme vyhráli.