5.kolo, Ústecký | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

--

5. D. Biely (vl.) , 33. J. Sulovský , 44. V. Levchenko
0

V dalším domácím zápase se utkalo A mužstvo FK Vroutek s týmem FK Postoloprty. Ani v tomto utkání domácí nepustil žádný bod hostům a přesvědčivě zvítězili. Všechny tři zápasy dosud FK Vroutek vyhrál a nastřílel svým soupeřům deset branek. Obdržel pouze jednu jedinou. V tabulce domácích zápasů figurují na bronzové pozici. V příštím kole nastupují opět doma a budou chtít svoji domácí serii bez porážky udržet.

V utkání s Postoloprty měl Vroutek impozantní nástup, když už v páté minutě vedl jedna nula. Vlastní branku si vstřelil hostující hráč Biely za vydatného přispění Jana Kukly v dresu domácích. Vroutek měl po celý poločas velkou převahu a důrazem v osobních soubojích a vykrýváním volných prostoru zatlačil Postoloprty do defenzivy. Převahu zúročil ve třicáté třetí minutě Sulovský a vstřelil druhou branku Vroutku. Po této brance se hosté vymanili na pár minut z obrany a několikrát ohroziliu branku L.Klíče. Ten musel vytáhnout několik skvělých zákroků, aby jeho konto zústalo čisté. Domácí si brzy uvědomili, že by mohlo dojít ke vstřelení kontaktní branky a znovu zaveleli do útoku. Výsledkem byl uklidňující gól Levchenka ve čtyřicáté čtvrté minutě a do kabin domácí odcházeli s tříbrankovým náskokem.

V druhém poločase již žádná další branka nepadla. Domácí hráli s přehledem a snažili se co nejvíce držet míč na svých kopačkách. Nepouštěli se bezhlavě do protiútoků, ale i tak hráči jako Kukla a Chroust trvale motali hostujícím obráncům hlavy. S přibývajícím minutami ubývalo sil na obou stranách a hosté se pokoušeli vstřelit alespoň čestnou branku. Obrana domácích však pracovala spolehlivě. Dirigoval ji s přehledem kapitán Machyna a skvělý výkon odváděl navrátilec Heinc, kterému byl prominut třízápasový distanc a vrátil se do základní sestavy. I přes mírný tlak hostů se vrouteckým podařilo udržet čisté konto. Po strídání v domácím mužstvu odpadlo i nebezpečí další branky a zápas skončil výsledkem 3:0 pro FK Vroutek, který tím poskočil na šesté místo tabulky 1.A třídy sk.B

AUTOR: JAROMÍR HYKL