1.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2017-2018

Gólové hody zvládla lépe Bobrová

0

Deset branek viděli diváci v Bobrové, kde domácí porazili Jívoví.

První poločas padlo šest branek

Do zápasu vstoupili lépe hosté, Josef Požár obešel obránce a otevřel skóre. Domácí stihli poměrně brzy vyrovnat, když se u bližší tyče protlačil k úspěšné hlavičce Michal Hájek. Hrálo se hodně útočně, oba týmy se střídaly v neproměňování šancí, až si v 19. min Rosťa Kratochvíl dal nešťastného vlastence a za čtyři minuty šli hosté do dvougólového vedení, když se prosadil Mirek Koukola. Domácí  tahali za kratší konec a od další pohromy je dvakrát zachránil Tomáš Flek, něco šlo i těsně vedle. V závěru půle se ale domácí zvedli. Nejprve se po rohu hezky hlavou trefil Jirka Svoboda, chvíli nato nechala hostující obrana propadnout další vysoký balon a Michal Hájek pohotově vyrovnal. Šest gólů za poločas čekal asi málokdo.

Jiří Svoboda dokončil hattrick

Po pauze domácí navázali na výkon ze závěru první půle a v 53. min šli poprvé do vedení. Hosté nezvládli další centr do vápna, Michal Hájek hlavou vrátil do ohně, kde měl Petr Dvořák hodně času a s pomocí tyče skóroval. Hosté to samozřejmě nevzdali, zašli se tlačit na domácí obranu a v i oni stihli celkem brzy vyrovnat, když se po zbytečné domácí ztrátě míče dostal před Fleka Jindra Horký a ten se v podobných situacích nemýlí. Bojovný a pohledný zápas dál pokračoval a očekávalo se, kdo ho strhne na svoji stranu. Podařilo se to domácím díky znovuzrozenému střelci Jirkovi Svobodovi, který neprve zakončit povedenou kombinační akci domácích, poté se prosadil individuálně a s pomocí šťastných odrazů dovezl balon až do brány. Chvíli poté ještě další sólo Petra Laštovičky skončilo na tyči. Jívovští již nenalezli sílu odpovědět, takže gólově bohaté utkání skončilo výhrou domácích

TJ Sokol Bobrová
Miroslav Roháček: " Jsme rádi, že se nám toto utkání i přes řadu chyb a nepřesností a přes nepříznivý vývoj podařilo urvat a že nám to tam zase jednou padalo."

FC Santus Jívoví
Vít Havelka: V tomto zápase jsme vedli 3:1 a měli v tu chvíli jasně herně navrch. Místo toho, abychom však proměnili tutové šance a přidali další góly, a tím prakticky rozhodli zápas už před přestávkou, jsme do poločasu dvakrát naprosto zbytečně inkasovali a dovolili tak Bobrové vrátit se do zápasu. Domácí měli jasnou výškovou převahu, čehož využili na maximum a většina gólů v naší síti skončila právě z hlaviček domácích hráčů. Těchto ztracených bodů je velká škoda, herně si myslím, že jsme byli o něco lepší.

T. Flek [-] - J. Svoboda [-] , P. Laštovička [-] , M. Hájek [-] (85. T. Červinka [-] ) , T. Hrbek [-] , R. Kratochvíl [-] , P. Dvořák [-] , D. Roháček [-] , M. Mašek [-] , L. Křepela [-] , J. Stupka [-]

- T. Dřímal [-] , J. Láznička [-] , V. Dvořák [-] , J. Požár [-] (72. Z. Holubář [-] ) , J. Koukola [-] , J. Horký [-] (85. R. Šejnoha [-] ) , S. Krejčí [-] , R. Havlíček [-] , M. Koukola [-] , M. Mach [-] (86. V. Havelka [-] ) , D. Dřímal [-]

Hráči zápasu: J. Svoboda , M. Hájek - J. Horký , M. Koukola .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: PORUPKA František - BUDÍN Jan, KÖNIG Miroslav.