2.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2017-2018

--

--

Klevar rozhodl z penalty

0

Rozhodující okamžik přišel v závěru prvního poločasu. Spálov pak ve druhém těsný náskok udržel.

Spálov přijel bez několika hráčů, a proto spoléhal na zabezpečenou defenzivu a rychlé brejky. Starý Jičín byl od úvodu aktivnější a zahrával několik standardních situací, které však spalovská defenziva vyřešila. Po pětadvaceti minutách mohli otevřít skóre hosté, ale Šíma svou tutovku spálil. Na opačné straně domácí opět zahodili tutovku a skóre nezmenil ani spálovský Klevar, jenž po rohu nasměroval svou hlavičku do brankové konstrukce. Dvě minuty před odchodem do kabin byl faulován ve vápně Zálešák a pokutový kop jako správný kapitán proměnil Klevar a jak se později ukázalo byla to branka rozhodující - 0:1.

Druhý poločas zahájil jedovatý pokus Popa, který jen o milimetry minul kasu Hatlapatky. Domácí pak nadále byli aktivnější a častěji drželi míč na svých kopačkách, ale defenziva Spálova pracovala jako dobře promazaný stroj a byla pevná jako helvetská víra. Když se domácí nedokázali prosadit z několika dalších standardek a vyrovnání nepřinesl ani jejich závěrčný tlak, museli domácí fotbalisté zkousnout hořkou pilulku v podobě těsné porážky.