13.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

36. J. Kavan , 44. M. Korbel (p.) , 48. R. Chmel , 80. A. Anelkin , 85. R. Uvíra
0

Krátký report.

Žimrovice se momentálně nacházejí v pěkném srabu. Jejich psychiku pořádně narušilo i sobotní utkání proti Zlatníkám. Domácí přitom v úvodním půlhodince kralovali, když si vytvořili několik slibných příležitostí a Škrobánkovi dokonce nebyl uznán gól pro ofsajd. Klasicky se tedy uplatnilo otřepané fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“. Ve 36. minutě se hostující Kavan probil k odraženému míči a nádherně vymetl šibenici – 0:1. Klíčový moment zápasu však nastal až dvě minuty před přestávkou. Žimrovický gólman Kubný nejprve příliš dlouho otálel s rozehrávkou, poté fauloval v šestnáctce Prejdu, načež vyfasoval červenou kartu a samozřejmě se pískala penalta. Jeho náhradníka Kříže pak se štěstím překonal Korbel – 0:2. O výhře Zlatník definitivně rozhodla 50. minuta, kdy perfektně zakombinovala trojice Korbel – Prejda – Kavan a Chmel dovedl celé dílo k dokonalosti – 0:3. O čtvrtý úspěšný zásah hostů se postaral Anelkin, když zužitkoval zpětný pas Chmela – 0:4. Vraždění žimrovických neviňátek následně uzavřel zlatnický kapitán Uvíra, který těžil z vynikající práce Chovance – 0:5.  Také domácí se dokázali dostat do nadějných šancí, jenže Škrobánek s Davidem Hertelem pohořeli na výborném brankáři Janetzkém.