Lídr ztratil dvoubrankové vedení

1

Tradičně nás zápasem provází René Černohorský.

Zápas Chomýže s Hradcem nad Moravicí slibovalo pěknou podívanou, která se však změnila ve frašku ze strany sudích.

Už v 5. minutě vybídl hradecký smolař zápasu Lukáš Petřík ke vstřelení branky domácí, a to nepřesnou přihrávkou do středu hřiště, kterou zachytil útočník místního sokola, jenže jeho následná střela těsně minula bránu hostí. Domácí byli stále při chuti a například v 13. minutě bomba z 25 metrů skončila rovněž mimo branku. Při následném protiútoku se již osmělilo i hostující mužstvo, kdy nákop Richarda Lichého skončil po zpracování míče na kopačce Matyáše Lichého a ten, ač tísněn obráncem, o milimetry minul domácí svatyni. O dvě minuty později se do slibné šance dostal hostující Tomáš Krejsa, opět po přihrávce Richarda Lichého, ale jeho pokus skončil v náručí chomýžského brankáře. Pak se zase ke slovu dostali domácí, kdy ve 28. minutě střela z 30 metrů skončila vysoko nad a přímý kop ve 32. minutě olízl tyč hradecké branky. Ve 35. minutě šel obránce Lukáš Petřík předčasně do sprch za úplně zbytečný faul na pronikajícího domácího hráče na půli hřiště a hradečtí tak museli přeskupit sestavu. Tento moment je kupodivu stmelil a jako první se radovali z gólu. V 38. minutě vysunul Václav Sigmund Tomáše Krejsu a ten z pravé strany a z velkého úhlu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 0:1.

Úvod druhé půle opět patřil domácím, jenže jejich střelecký pokus ze 48. minuty skončil v rukavicích hradeckého brankáře. Při následném rychlém protiútoku zahrozil střídající Lukáš Scholtz, jenže jeho samostatný nájezd zlikvidoval domácí gólman. V 54. minutě se Lukáš Scholtz proměnil v nahrávače, kdy si na jeho kolmici naběhl Matyáš Lichý a jeho sólový únik přes půl hřiště nikdo nezastavil. Střelou pod padajícím brankářem rozvlnil síť a Hradec nad Moravicí vedl 2:0. Hosté se pak ještě mohli radovat minimálně třikrát, vše kolem 60. minuty zápasu, když spoléhali na brejky do otevřené obrany, které jim sice vycházely, ale vždy je nechápavě zastavili rozhodčí pro údajné postavení mimo hru. Do těchto šancí se dostávali bratři Norbert s Matyášem Lichým a Tomáš Moc. V 66. minutě zahrozili domácí, kdy střelu vyrazil pozorný gólman Hradce nad Moravicí. O dvě minuty později však brankář Tomáš Mrázek musel vytahovat míč ze sítě, kdy jeho zadáci nepokryli svého soka ve hře a ten po centru hlavičkou vymetl pavučinu hradecké brány. V 72. minutě se skvěle uvolnil v šestnáctce domácích hradecký kapitán Tomáš Krejsa, jenže jeho střela skončila v náručí brankáře. 75. a 76. minuta se nesla v podobě šarvátky snad všech zúčastněných po zákeřném faulu domácího hráče, za který byl odměněn pouze žlutou kartou. V 84. minutě se opět zcela sám řídil na domácí svatyni Norbert Lichý, který již nebyl zastaven rozhodčím, ale skvělým vyběhnutím a zákrokem domácího brankáře. Následný nákop chomýžského mužstva skončil až těsně před brankou hradeckých a zaváhání Tomáše Mrázka v podobě jeho nevyběhnutí mělo za následek skrumáž a vyrovnávací gól. 2:2. V té chvíli se domácí hráči stáhli a hradečtí zvýšili snahu o výhru a postupně se Tomášem Krejsou a Norbertem Lichých dostali do solidních situací. Vítěznou tečku za předčasně ukončeným zápasem mohl udělat i Jakub Ondřej z Hradce, který místo přihrávky volil střelu a ta těsně minula branku. Utkání tak skončilo remízou 2:2, což domácí přijali s pokorou a hostující mužstvo s velkou nelibostí.

Autor: René Černohorský

TJ Hradec n/M
René Černohorský (sportovní vedoucí mužstva TJ Hradec nad Moravicí): Jak mám hodnotit uplynulý duel, když jsem ze všeho totálně rozladěný. Asi začnu otázkami!?! Proč na naše domácí utkání jezdí rozhodčí z Karvinska, z Ostravska a když jedeme na Bruntálsko, tak zápasy řídí chlapi z vedlejší "dědiny"? V této sezóně jsme už 2x zavítali do okresu Bruntál a pranostiky nelhaly. Rozhodčí jsou zde 12, 13 a 14 hráčem! Je smutné a zároveň velmi zábavné, když se Vám po zápasech omlouvají představitelé domácích mužstev, hráči i diváci. Bylo to po našem vítězném utkání v Úvalně i po této nespravedlivé remíze v Chomýži. Všichni tvrdí, že rozhodčí nijak neovlivňují před zápasem nebo o poločase, že tak "blbě" prostě pískají sami, jenže... Co je na tom pravdy? Traduje se, že bruntálští rozhodčí nechtějí dopustit, aby jakýkoli jejich tým spadl do nižší soutěže a proto asi čarují raději už od podzimu. Proč dokážou tyto tři osoby zkazit nejen celý den, víkend ale i týdenní přípravu hráčům, kteří se přišli odreagovat, zahrát si, pobavit se a dojeli na utkání třeba až z Prahy, kde jsou na studiích či v práci?. Proč znepříjemní fotbalový relax nejen hráčům hostí, ale i domácím a fanouškům obou táborů? Opravdu je smutné, jak byl snad každý po zápase rozčarován. Pozitivní ale je, že jsem v Chomýži snad našel plno nových kamarádů a známých, kteří mou zlobu plně chápali. Bylo to snad poprvé za mou dlouholetou kariéru hráče, trenéra či vedoucího, kdy jsem chtěl s kapitánem mého mužstva podat protest proti výkonu sudích. Asi jen z principu, aby se už konečně něco s tímto nešvarem ve formě ovlivňování zápasů dělalo. A ejhle. Neskutečné 40 minutové čekání před kabinou rozhodčích, údajně pro nefunkčnost počítačového systému, mě i mého kapitána odradilo. Jeli jsme raději na fotbal Opava - Varnsdorf. K čemu by to stejně vedlo? Asi k ničemu... Zápas se pro nás nevyvíjel příznivě, vždyť od 35. minuty jsme hráli o deseti, když byl oprávněně vyloučen náš obránce (obdobný zákrok v druhé půli ze strany domácích však takto potrestán nebyl). Přesto jsme do poločasu dali branku a v úvodu druhého dějství přidali další gól. V té chvíli začali "úřadovat" rozhodčí a bylo zcela evidentní, že dotlačí domácí minimálně k remíze. Vrcholem bylo odpískání tří údajných ofsajdů v době, kdy jsme třikrát šli sami na brankáře a moji hráči vybíhali třeba z naší půlky hřiště, nebo například ukončení zápasu o půlminuty dříve než je řádná hrací doba. Přitom byla řada střídání, plno přerušené hry, neskutečné množství žlutých karet a také karta červená. Předzávěrečný tlak domácích nebyl zapříčiněn jejich umem, ale přímými či nepřímými kopy, které nařídil hlavní rozhodčí snad i za to, že se náš hráč hlasitě a hluboko nadechl. Prostě krásný pocit z fotbalu byl vystřídán naštvaností. První branku jsme dostali po chybě obrany a druhou po fatální chybě nevyběhnuvšího gólmana, o to víc mrzí několik neproměněných šancí v závěru. Co se dá dělat, remíza je pro nás nespravedlivou ztrátou, ale jedeme dál a snad další domácí utkání zvládneme, hlavně bez pomoci rozhodčích. K nám na Hradec se jezdí a bude jezdit jen a pouze pro radost ze hry a férovost!