1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov potvrdil úlohu favorita

12. P. Žídek , 39. D. Fišer , 90. R. Kurka - 57. M. Rolný
0

Hosté ve druhé půli snížili na jednobrankový rozdíl. Oldřišov se uklidnil až brankou v poslední minutě.

Zatímco Oldřišov vletěl na trávník jako uragán, hosté z Velkých Heraltic zřejmě zůstali v úvodu myšlenkami ještě v kabině. Hned v 1. minutě vyslal Bořucký do sólového nájezdu Fišera, proti němuž se vyznamenal gólman Šmajstrla. V další solidní příležitosti pak Fišer zamířil kousek vedle vzdálenější tyče. Třetí ošemetnou situaci už Velké Heraltice nepřežily. Po hrubce Tesaře se Patrik Žídek chopil míče, jako tank vletěl do šestnáctky a propálil bezmocného Šmajstrlu – 1:0. Tutovky agilního Bořuckého se naopak do zápasových statistik nepromítly. Až poté se osmělili i hosté, jenže Šimon rozvlnil pouze boční síť a Miroslav Rolný ztroskotal na brankáři Andělovi. Ukazatelem skóre tedy zacloumali domácí. Po pasu Brunclíka si neporozuměli Vladimír Valchař s Miroslavem Rolným a Fišer tentokrát zachoval ledový klid – 2:0.

Autor druhého gólu byl hodně vidět i po přestávce, ale v obrovské šanci si vylámal zuby na Šmajstrlovi. Velké Heraltice reagovaly tím nejlepším možným způsobem, neboť Miroslav Rolný po rohu svého bratra Adama Rolného propálil houštinu těl před Andělem – 2:1. Hosté pak převzali iniciativu, ale jejich soupeř hrozil ze smrtících brejků. Bořucký si však opakovaně sypal popel na hlavu a neuspěli ani Patrik Žídek s Brunclíkem, který dokonce orazítkoval spojnici břevna a tyče. Infarkt se o oldřišovské fanoušky pokoušel i při ráně hostujícího Piatkeviče, protože míč téměř olizoval domácí kasu. Favorit si tak definitivně odfoukl až v nastaveném čase, kdy se po úniku Droppy nemýlil Kurka – 3:1.

SK Moravan Oldřišov
Roman Bořucký, trenér Oldřišova: „Velké Heraltice mě docela zklamaly. Nechápu, jako mohly v předchozích kolech získat tolik bodů. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, protože jsme si vytvořili mnohem více šancí než soupeř, kterého jsme skoro k ničemu nepustili. Od začátku jsme hráli velice dobře, ale trápili jsme se v koncovce. Jsem rád, že jsme se udrželi v horních patrech tabulky.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic:: „Velmi úspěšnou podzimní část sezony jsme bohužel zakončili zaslouženou prohrou na půdě jednoho z horkých favoritů soutěže. V prvním poločase jsme hráli strašně ustrašeně, čímž jsme posadili dravé domácí „opavské“ mladíky do sedla. Na začátku zápasu jsme si skutečně nebyli schopní přihrát a po ztrátě míče se nikdo nevracel. Ve druhé půli už jsme se marně snažili srovnat krok.“

T. Anděl [-] - J. Blahetka [-] (75. R. Kurka [-] ) , V. Jadrný [-] , L. Samek [-] (66. J. Pfleger [-] ) , M. Žídek [-] - P. Žídek [-] (85. J. Droppa [-] ) , D. Brunclík [-] (90. D. Hartoš [-] ) , M. Jadrný [-] , L. Pavlíček [-] - D. Fišer [-] , D. Bořucký [-]

M. Šmajstrla [-] - M. Štěpán [-] (81. J. Richter [-] ) , J. Otipka [-] (46. J. Otipka [-] ) , P. Čunta [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] , J. Piatkevič [-] (86. D. Klein [-] ) , M. Zemborski [-] , J. Tesař [-] (77. M. Valchař [-] ) , D. Šimon [-] (37. V. Kocián [-] )

ŽK: 5. P. Žídek , 81. D. Brunclík .
Počet diváků: 151. Rozhodčí: MATĚJEK Vojtěch - KOLEČKÁŘ Antonín, DYTKOVÁ Šárka.