1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Starý vystřílel Hlubině podzimní titul

0

Starý hatrrickem setřelil Chlebičov.

V ostravské Hlubině úřadoval nejlepší kanonýr soutěže Starý, který se proti Chlebičovu blýskl hattrickem. K první trefě mu výrazně dopomohl hostující brankář Josefus, protože mu z rukou vypadl neposedný balon a dobíhající Starý nemilosrdně trestal – 1:0. O chvíli později Josefus svou hrubku mírně odčinil, když zlikvidoval velkou tutovku domácích. Postupně času začali vystrkovat růžky i hosté, jenže jedovatá rána Radka neznamenala změnu skóre. Poté Chlebičovu vyšel nacvičený signál, ale dělovku Gabaje po centru Kužela a sklepnutí Černína zneškodnil gólman Otoupalík. Úvodní dějství následně uzavřel nepřesný pokus hostujícího Němčíka.

Zkraje druhé půle vypustil z kopačky dalekonosný projektil Kužel, tým z Ostravy však také tento moment přečkal ve zdraví. Hlubina naopak trpělivě vyčkávala na svou šanci, která přišla v 56. minutě. Defenziva Chlebičova se dopustila další minely, domácí přešli do smrtícího kontru a dorážející Starý stál opět ve správný moment na správném místě – 2:0. Své galapředstavení potom Starý završil v 65. minutě, neboť zkompletoval hattrick – 3:0. A když volil Korbel místo přihrávky na volného Němčíka sobeckou střelu, tak se borci z Chlebičova vraceli domů jako spráskaní psi.

TJ Unie Hlubina
Jan Krčmařík (hráč): Po celý zápas jsme měli hru pod kontrolou. Hosté se dostávali pouze k dalekonosným střelám, které nás neohrozily. V prvním poločase jsme mohli přidat i víc branek, a mohli jsme mít klid. Naštěstí jsme je přidali po přestávce a v pohodě dokráčeli k vítězství.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Narazili jsme na silného soupeře, který jednoznačně prokázal kvalitu. Začátek jsme neměli špatný, ale pak přišla tradičně chyba brankáře a nejednou jsme prohrávali. Následně jsme se trošku dostali pod tlak, z něhož jsme se naštěstí vymanili. Sami jsme potom domácím zatápěli, jenže vpředu jsme pořád málo efektivní, když hrajeme pouze po šestnáctku. Navíc nás srážejí hloupé chyby obrany.“

J. Otoupalík [-] - M. Bláha [-] , J. Krčmařík [-] (60. J. Schmutz [-] ) , A. Hubeňák [-] (75. J. Skýba [-] ) , V. Olšovský [-] , M. Blokša [-] , O. Hyrník [-] (68. P. Petrov [-] ) , M. Sasko [-] , A. Procházka [-] (52. O. Klíma [-] ) , J. Vančo [-] , J. Starý [-]

J. Majewski [-] - J. Radek [-] (85. J. Otlík [-] ) - C. Josefus [-] , L. Villaschek [-] , R. Maloch [-] , L. Kužel [-] , P. Kozelek [-] (76. M. Dzierža [-] ) , L. Gabaj [-] , F. Linda [-] (72. A. Korbel [-] ) , M. Němčík [-] , L. Černín [-]

ŽK: 59. J. Majewski .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: KRIŠTOF Adam - LEVINGER Milan, PŘEČEK Dušan.