12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Zápas skončil smírně

0

Oba góly padly v úvodních třech minutách. Pak se už na remíze nic nezmenilo.

Krásné Loučky dorazily do Darkoviček pouze s jedenácti lidmi bez náhradníka, přesto si domů odvážely cenný bod. Vše podstatné se přitom přihodilo hned na začátku. Darkovičky slavily již ve 2. minutě, kdy Kremzer vykreslil geniální pas na Felgenträgera a ten po šikovné zasekávačce málem protrhl síť – 1:0. Vedení domácích však mělo doslova jepičí život. Turanský chyběl ve svém prostoru, takže hosté odcentrovali z křídla, uvnitř šestnáctky promáchl stoper Adamčík a Fiurášek neukázal sebemenší slitování – 1:1. Tým z Hlučínska reagoval pěknou akcí Wickera s Kremzerem, jenže gólman Petr balon reflexivně vyškrábl ze šibenice. Na opačné straně se nechtěl nechat zahanbit jeho brankářský protějšek Varga, když předvedl vskutku bravurní zákrok.

Do kabin se tedy odcházelo za rovnovážného stavu, který nezrušila ani druhá půle. Domácí se ocitli nejblíže rozhodující trefě v 73. minutě. Turanský se postavil k nebezpečné standardce a z pětadvaceti metrů prověřil Petra. Strážce hostující svatyně míč neudržel v rukavicích, což potrestal Felgenträger, jenže pomezní rozhodčí mával trošku sporný ofsajd. Smůla se potom přilepila na paty i Wickerovi, který z pětky neprorazil defenzivní val Krásných Louček. Hosté litovali zejména situace z 87. minuty. Při nadějném přečíslení však na těžkém terénu podklouzli a bylo po šanci. Výslednou remízu však rozhodně nemohou považovat za ztrátu.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Všechno jsme chtěli podřídit vítězství, ale asi nám v téhle sezoně není přáno. Přiznám se, že jsme uvažovali o odložení zápasu, jenže Krásné Loučky přijely jen v jedenácti lidech, takže jsme to riskli. Začátek byl totálně snový, když jsme dali gól po perfektní akci, ale za pár vteřin bylo bohužel vyrovnáno. Krásné Loučky nás ničím nepřekvapily, přesto jsme zápas nedotáhli k výhře.“

P. Varga [-] - A. Felgenträger [-] , T. Ondič [-] (65. K. Lomozník [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (80. T. Kabich [-] ) , P. Buchvaldek [-] , R. Wicker [-] , O. Diviš [-] (86. L. Moravec [-] ) , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]