12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Slavkovská tvrz nadále odolává

0

Slavkov o výhře rozhodl dvěma góly po pauze.

Fotbalisté Slavkova uhájili domácí tvrz i proti ambiciózním Kobeřicím, takže na vlastním pažitu během podzimu neztratili ani bod. V úvodní půlhodince hrozili výhradně domácí, jenže jejich střely postrádaly potřebnou razanci. Exslavkovský gólman Štencel si nejprve smlsnul na výpadu Glogy, aby následně zůstal ledově klidný i při pokusech Krále, Dietricha, Schneidera anebo Marka. Ve 21. minutě už lovil balon ze své sítě, když podnikl ofenzivní výlet domácí zadák Pechník, Gloga načechral do vápna luxusní centr a Marek prudkou hlavičkou nedal Štencelovi sebemenší šanci – 1:0. Poté však převzaly iniciativu Kobeřice. Smůla se lepila na paty především Kryštofovi, protože zazdil dvě tutovky. Nejprve mu balon naservíroval na zlatém podnose Jakub Janík, jenže Kryštof nepochopitelně minul odkrytou kasu. Vzápětí si Kryštof naběhl na nezištný pas Hlawenky, ale zblízka našel pouze náruč brankáře Šupoly. Hosté se dočkali zaslouženého vyrovnání čtyři minuty před přestávkou. Při rohovém kopu Hlawenky se fatálně nedohodli Šupola s Hendrychem a míč překvapivě zaplul přímo do sítě – 1:1. Chleba se ovšem lámal až ve 45. minutě. Jakub Janík zajel na útočné půlce zbytečně ostře do Krále a po druhé žluté kartě zamířil předčasně do šaten.

V početní přesilovce se Slavkov dlouho trápil. Pohotové rány Schneidera, Cahla a Lazeckého netrefily cílené zařízení, takže se výsledková tajenka odhalila v 77. minutě. Přes Dietricha a Hendrycha se dostal k balonu Lazecký a s troškou štěstí překonal Štencela – 2:1. Pět minut před závěrečným hvizdem už nebylo co řešit. Po rychlém autu Hrušky se protáhl do šestnáctky Cahel, Štencel jeho přízemní pas nezachytil a Borunský zblízka pečetil na finálních 3:1.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „Narazili jsme na mnohem těžšího protivníka než posledně. Kobeřice sice byly hodně důrazné v osobních soubojích a rychlé na balonu, ale trošku jim to skřípalo v obraně. Klíčovým momentem se stalo hloupé vyloučení hostů. Po přestávce jsme se sice dlouho trápili, ale v závěru jsme naštěstí udeřili. Určitě jsem nečekal, že budeme mít doma stoprocentní bodovou bilanci. Teď už se těšíme na stmelovací soustředění v Olomouci a bečku piva, kterou nám slíbil trenér.“

R. Šupola [-] - J. Pechník [-] , J. Lazecký [-] , R. Hendrych [-] , T. Marek [-] (60. D. Cahel [-] ) , J. Obludník [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (60. J. Borunský [-] ) , M. Hruška [-] , J. Gloga [-] (65. R. Klement [-] ) , J. Král [-]