11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Chlebičov přetlačil Ludgeřovice

21. J. Radek , 60. R. Maloch (p.) - 3. K. Klos
0

O výhře Viktorie rozhodl po hodině hry úspěšně proměněnou penaltou Maloch.

Ludgeřovice zažily přímo snový vstup do sobotního utkání. Běžela teprve 3. minuta, když Bělan vymyslel krásnou kolmici pro rychlonohého Klose, který mazácky překonal gólmana Josefuse – 1:0. Hosté pokračovali v aktivní hře, jenže pojišťovací zásah nepřidali. Po rohovém kopu Mudrocha prodloužil Klos balon na Stepka, který zblízka minul prázdnou kasu Chlebičova. Ve 21. minutě si navíc Ludgeřovice nepohlídaly zadní vrátka. Po centru Němce a hlavičce domácího stopera Majewskiho vysunul Kužel do sólového nájezdu Radka a ten potvrdil instinkt zabijáka – 1:1. O chvíli později se hnal Radek do další tutové šance, ale brankář Hájek tentokrát zavřel krám. Krátce po přestávce se štěstěna odklonila od hostů, protože Pěntka po průniku Němce zatřásl břevnem. Stejný plejer následně nezužitkoval ani časovaný pas Havlíka. Hořkou pilulku pak Ludgeřovice spolkly i v 60. minutě. Po nesmyslném faulu Kolenka na agilního Kužela se pískala penalta, zodpovědnost vzal na svá bedra Maloch a nezaváhal – 2:1. Hosté postupem času vsadili vše na útočnou kartu, ale po gólech volaly především brejky Chlebičova. Nejprve se skvěle uvolnil Metelka a pálil kousek vedle. Vzápětí našel Kužel ve vápně Němčíka, jenže Hájek předvedl vskutku vynikající zákroku. Deset minut před závěrečným hvizdem už byl Hájek překonaný, Radek však netrefil opuštěnou klec Ludgeřovic. Tyhle neproměněné šance se mohly domácí vymstít při rohu Mudrocha, kdy Pěntka málem zbořil břevno a horní tyčku rozezvonil i dorážející Zoubek.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: : „Bylo to hodně vydřené vítězství. Samotný fotbal se mi moc nelíbil, určitě jsme schopní podávat mnohem lepší výkony. Hosté začali výborně, když hned z první šance vstřelili vedoucí gól. Potom jsme sice byli více na míči, jenže velmi těžce jsme se dostávali do koncovky. Po přestávce jsme měli trošku štěstí, když Ludgeřovice třikrát trefily břevno.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Podle mého názoru to bylo typické remízové utkání. Hodně se nám vydařil začátek, kdy jsme se ujali vedení. Pak jsme bohužel zazdili tutovku, což nás samozřejmě později mrzelo, protože jsme z brejku inkasovali. Ve zbytku prvního poločasu se hrálo jen mezi šestnáctkami. Po přestávce jsme třikrát pálili do břevna, takže jsme měli dost smůly. Na druhou stranu uznávám, že i Chlebičov zazdil spoustu šancí.“

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] - R. Maloch [-] - J. Radek [-] - D. Matyášek [-] (80. F. Linda [-] ) , L. Kužel [-] (72. L. Villaschek [-] ) , M. Dzierža [-] , P. Kozelek [-] , L. Gabaj [-] , M. Němčík [-] , F. Metelka [-]

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , L. Stepek [-] (66. V. Horák [-] ) , J. Mudroch [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] (61. D. Havlík [-] ) , R. Fejerčák [-] , M. Postředník [-]

ŽK: 85. T. Hájek .
Počet diváků: 160. Rozhodčí: KRET Martin - FANC Josef, CIESLAR Ondřej.