11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Slavkov je venku jalový

0

Nadějně rozehranou partii Slavkov neudržel, a jednobrankový náskok ztratil. Heraltice dvěma zásahy do černého skóre otočil.

Ve Velkých Heralticích proběhl zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. V první půli na trávníku dominovali hosté, kteří soupeře sevřeli v pořádně pevných kleštích. Borci ze Slavkova si v úvodní čtvrthodince vytvořili několik tutovek, jenže s jejich realizací byli hodně na štíru. Nejprve vlétl do šestnáctky Pechník a Borunský zblízka orazítkoval tyčku, následná rána Schneidera pak znamenala pouze roh. O chvíli později se Marek vyhnul ofsajdové pasti, ale Borunský zamířil kousek vedle. Poté agilní Borunský uháčkoval Čuntu, jeho dělovka však proletěla těsně nad břevnem. Velké nebezpečí znamenal i roh Glogy, po němž selhal Marek. Fotbalového pánaboha vzápětí urazil i Borunský, když zpackal nadějné přečíslení pět na dva a Schneider, jehož přízemní pokus zneškodnil brankář Šmajstrla. Domácí naopak vyprodukovali pouze jedinou střelu Miroslava Rolného, kterou zlikvidoval gólman Machel. Velké Heraltice tak probrala až přestávková bouře v kabině. Napřed ale schytaly hodně tvrdou facku. V 58. minutě se srazili hostující Obludník s Glogou, ale sudí chybně odpískal faul. Ke standardní situaci se postavil Schneider a nachystal na hruškách Šmajstrlu, který čekal centr – 0:1. Slavkov však paradoxně sundal nohu z plynu, což se mu vrátilo jako bumerang. Po mizerné rozehrávce Schneidera uvolnil Daniel Klein obloučkem Zemborskiho, jehož štiplavou střelu vyrazil Machel pouze k Tesařovi a ten vyrovnal na 1:1. Špatně připraveným hostům viditelně docházely síly, takže domácí ochotně převzali iniciativu. Příležitost Adama Rolného ještě zhatil Machel, ale v 78. minutě už Slavkovští klopili zrak. Po rohu Miroslava Rolného důrazný Jan Otipka přetlačil Dietricha, balon prošel mezi Machelem a u tyče stojícím Hruškou, což znamenalo průběžný stav 2:1. V samotném závěru ještě mohly Velké Heraltice své vedení pojistit, jenže Jan Otipka, Miroslav Rolný anebo Kocián netrefili cílené zařízení.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic:: Fotbal občas nemívá logiku. Přesně na tohle mohou žehrat kluci ze Slavkova i jejich fanoušci. Kdyby hosté v první půli využili alespoň pár šancí, které jsme jim doslova darovali, tak by se druhý poločas vůbec nemusel hrát. Soupeř naštěstí nebyl schopný skórovat. Po přestávce jsme se zvedli. Postupně jsme získávali převahu a Slavkov jsme nakonec utahali.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „Do zápasu jsme vlétli jako uragán. Během úvodních dvaceti minut jsme si vypracovali čtyři tutové šance, které jsme však promarnili. Utkání jsme mohli předčasně rozhodnout, jenže místo toto jsme soupeře udrželi při životě. Velké Heraltice nás naopak v první půli vůbec neohrozily. Po přestávce jsme se sice dostali do vedení, ale pak jsme polevili. Viditelně nám docházely síly, takže nás soupeř začal převyšovat v pohybu a důrazu. Doplatili jsme na to, že většina mužstva před zápasem porušila životosprávu.“

M. Šmajstrla [-] - J. Otipka [-] (30. J. Otipka [-] ) , D. Šimon [-] (85. V. Kocián [-] ) , D. Klein [-] (73. J. Richter [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , J. Piatkevič [-] (89. M. Štěpán [-] ) , M. Zemborski [-] , M. Valchař [-] (25. A. Rolný [-] ) , J. Tesař [-] , P. Čunta [-]

J. Machel [-] - J. Pechník [-] , J. Borunský [-] , T. Marek [-] (54. D. Cahel [-] ) , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , J. Gloga [-] (62. J. Pristaš [-] ) , R. Klement [-] , J. Obludník [-]

ŽK: 58. V. Valchař , 80. A. Rolný , 89. J. Otipka - 54. J. Král , 89. R. Klement .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: MORAVEC Roman - LAŠTUVKA Petr, JEDLIČKA Jan.