10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Slavkov otočil

0

Slavkov obrátil třemi góly během deseti minut.

Slavkov v letošní sezoně proměnil svůj stadion v nedobytnou tvrz. V neděli odjeli s nepořízenou i nájezdníci z Oldřišova. Hosté vstoupili do zápasu značně bohorovně, přesto mohli brzy skórovat, když se balon po standardce Pflegera odrazil od Matěje Žídka a gólman Machel musel předvést učebnicový tygří skok. Domácí poprvé vystrčili růžky při pěkné narážečce Glogy s Markem, ale brankář Minarčík se nenechal překvapit. Ve 28. minutě si agilní Marek naběhl na centr Schneidera, jenže Minarčík opět uzamkl svou klec. Do třetice na něm pohořel Král, který po časovaném pasu Klementa zazdil sólový nájezd. Z čista jasna tedy udeřilo ve slavkovské šestnáctce. Po akci Brunclíka s Michalem Jadrným se prosadil volný Pavlíček – 0:1. Domácí najednou vypadli z tempa, ale pokusy Bořuckého či Michala Jadrného lapil pozorný Machel.

Chleba se tak lámal až po přestávce, kdy Slavkov předvedl skvostnou desetiminutovku. Nejprve Obludník chytře prostrčil míč Schneiderovi, jehož skákavou ránu neudržel Minarčík v rukavicích a střídající Cahel se trenérům odvděčil za důvěru – 1:1. Domácí chytili druhý dech, když se Král po kolmici Borunského řítil úplně sám na Minarčíka, který balon vyškrábl na roh. K němu se postavil právě Král, načechral míč do ohně a Pechník prudkou hlavičkou vymetl bližší šibenici – 2:1. O necelých pět minut později vysunul Borunský kupředu Glogu, jehož nepříliš povedený centr Minarčík evidentně podcenil a Cahel opět trestal – 3:1. Další slibnou příležitost Slavkova sice zahodil Schneider, ale domácím to příliš nemuselo vadit, protože hlavičky dlouhána Samka mířily mimo tři tyče.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „Se silným Oldřišovem jsme se samozřejmě nemohli měřit technicky, takže jsme na těžkém terénu vsadili na bojovnost. V prvním poločase jsme byli zpočátku docela nebezpeční, jenže dost nás zabrzdila náhodná trefa soupeře. Po přestávce jsme naštěstí využili chyb hostujícího gólmana Minarčíka, který nám daroval dvě branky. Kéž bychom domácí výkony dokázali zopakovat i venku.“

SK Moravan Oldřišov
Roman Bořucký, trenér Oldřišova: „Do zápasu jsme vstoupili docela vlažně, když nám chyběl potřebný důraz a všude jsme byli pozdě. Na těžkém terénu se nám nedařilo kombinovat, ale v závěru první půle nás nakopl vedoucí gól a do přestávky jsme byli jasně lepší. Potom bohužel chyboval náš brankář a domácí se najednou chytili. Prohráli jsme naprosto zaslouženě, protože Slavkov prokázal mnohem větší hlad po bodech.“

J. Machel [-] - J. Pechník [-] , J. Borunský [-] (73. Z. Nevlud [-] ) , T. Marek [-] (78. J. Pristaš [-] ) , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (89. R. Hendrych [-] ) , M. Hruška [-] (56. D. Cahel [-] ) , J. Gloga [-] , R. Klement [-] , J. Obludník [-]

P. Minarčík [-] - J. Pfleger [-] , V. Jadrný [-] , J. Droppa [-] , L. Samek [-] - D. Brunclík [-] (79. J. Blahetka [-] ) , M. Žídek [-] , M. Jadrný [-] , R. Kurka [-] (66. M. Pusch [-] ) , L. Pavlíček [-] - D. Bořucký [-]

ŽK: 32. J. Pfleger , 55. D. Brunclík , 79. J. Droppa , 89. M. Žídek .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: CHÝLEK Martin - ČUBA Daniel, ZÁVODNÝ Vít.