9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Oldřišov těsně porazil Vítkov

0

Dva góly Bořuckého rozhodly o výhře Oldřišova.

Oldřišovští fanoušci se minulou neděli těšili na destrukci vítkovské defenzivy, jenže stadion opouštěli zklamaní. Domácí se totiž ke třem bodům doslova protrápili. Začátek jim přitom poměrně vyšel, protože ve 20. minutě poslal Patrik Žídek míč mezi beky na rozběhnutého Bořuckého, který má v aktuální sezoně vynikající střeleckou formu – 1:0. Snaživí hosté ovšem rozhodně nechtěli vystupovat v roli odevzdaného outsidera. Potlesk svých příznivců si poprvé vysloužili po akci Mikulenky s Pokorným, jenže mladý útočník zamířil příliš vysoko. O chvíli později se probil do šestnáctky Jurečka a donutil gólmana Anděla k nesmírně důležitému zákroku.

V 52. minutě si zopakovali předchozí spolupráci Mikulenka s Pokorným, ale skóre se opět neměnilo. Až v tento moment se domácí probudili, když Michal Jadrný přistavil balon Bořuckému, jenže oldřišovský snajpr neprorazil defenzivní val soupeře. V 61. minutě však složil úspěšný reparát, když těžil z kvalitní práce Brunclíka – 2:0. Poslední tým tabulky ovšem bleskurychle reagoval. Jurečka šikovně uvolnil Pavlíčka a ten dal Vítkovu naději – 2:1. Domácí ale nepropadali panice a těsné vedení bez větších potíží udrželi.

SK Moravan Oldřišov
Roman Bořucký, trenér Oldřišova: „Fanoušci sledovali hodně nezáživné utkání. Z naší strany to byla jedna velká tragédie. Vůbec nám to nešlo. Po středeční derby v Kobeřicím nám scházela šťáva. Kluci mi připadali docela unavení a bez jiskry. Naštěstí jsme vstřelili alespoň dva góly. Tři body jsou dobré, ale jinak jsem si z toho nic pozitivního nevzal. Naši fanoušci byli hodně zklamaní.“

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „Podle mého názoru jsme byli herně lepší, jenže neproměnili jsme pár šancí a navíc jsme se nevyvarovali hloupých chyb. Oba góly jsme soupeři doslova nabídli. Oldřišov mě překvapil v tom, že pouze nakopával dlouhé balony na útočníky. Domácí nepředvedli žádnou mezihru. Ukázalo se, že když nastoupíme v kompletním složení, tak můžeme potrápit prakticky kohokoliv.“

T. Anděl [-] - J. Blahetka [-] , J. Droppa [-] , L. Samek [-] , V. Jadrný [-] - D. Fišer [-] (77. J. Pfleger [-] ) , P. Žídek [-] (70. R. Kurka [-] ) , L. Pavlíček [-] , D. Brunclík [-] - D. Bořucký [-] , M. Jadrný [-] (88. P. Minarčík [-] )