9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Brankáři Slavkova zhořkl narozeninový den

0

Rozhodnuto bylo už do přestávky, kdy dali domácí čtyři branky. Po ní přidali už jen jednu.

Slavkovští fotbalisté v dosavadním průběhu sezony působili velmi sympatickým dojmem, jenže v Kravařích si uřízli pořádnou ostudu. Jejich bodové plány se začaly bortit ve 4. minutě, když utekl po levém křídle Pavelek a z druhé vlny udeřil Heger – 1:0. Hosty nadále svazovala nervozita, ale Peterek správně nesešteloval mířidla. Až poté se Slavkov zbavil přehnaného ostychu, jenže předvedl skutečně mizernou koncovku. Nejprve se vecpal do šestnáctky důrazný Cahel a Dietrich přepálil břevno. Za pár vteřin Borunský uvolnil Schneidera, brankář Maňák však vyškrábl balon na roh. Ve 28. minutě hosté definitivně urazili štěstěnu, protože ani Borunský nevyslyšel po bezvadné kolmici Krále gólovou výzvu. Houževnatý odpor Slavkova zlomila 30. minuta. Skoumal totiž našel ve vápně Peterka, který nekompromisně rozvlnil síť – 2:0. Za další čtyři minuty navíc neúnavný Pavelek naservíroval míč Ferencovi a ten zvýšil na 3:0. Tři minuty před přestávkou chyboval ve středu hřiště Král, Skoumal okamžitě vysunul Pavelka a Slavkov byl zralý na ručník – 4:0. Střeleckou bezradnost hostů následně dokumentovali Cahel se Schneierem, neboť zahodili velmi slibné příležitosti.

Druhou půli spustila neproměněná tutovka kravařského Ference. Slavkovští se snažili alespoň korigovat, jenže Cahel bohužel přesné centry Glogy se Schneiderem nezužitkoval. V 71. minutě se tedy opět radovali domácí, když Heger uviděl ve výtečné pozici Hanuse – 5:0. Hostující gólman Šupola tedy dostal k nedělním narozeninám od svého bývalého chlebodárce pět nechtěných dárečků.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Dneska nám to tam konečně napadalo. Využili jsme téměř všechny šance, které jsme si vytvořili. Hodně nám pomohla změna taktického rozestavení, když jsme posunuli Skoumala do středu zálohy a on se nám odvděčil dvěma gólovými asistencemi. Potřebovali jsme nutně vyhrát, takže jsem rád, že jsme se chytili. Úplně spokojený ovšem nejsem, protože v defenzivě to docela skřípalo.“

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „Tohle utkání se mi špatně hodnotí. Do zápasu jsme vstoupili strašně bojácně, což se nám brzy vymstilo. Potom jsme si vytvořili tři vyložené šance, ale opět jsme v koncovce pohořeli. Z brejku pak soupeř přidal další branku a my jsme se úplně položili. Špatně jsme bránili, dopouštěli jsme se spousty nepřesností a nedařilo se nám ani v útoku. Po přestávce mi zápas připomínal III. třídu.“

M. Maňák [-] - D. Vitásek [-] (54. K. Nestroj [-] ) , M. Hanus [-] (78. P. Stoklasa [-] ) , E. Peterek [-] , T. Lehnert [-] (55. D. Kapinos [-] ) , P. Ferenz [-] , M. Skoumal [-] , J. Heger [-] , M. Pavelek [-] (75. D. Watzlavik [-] ) , J. Barcal [-] , V. Koneczný [-]

R. Šupola [-] - D. Cahel [-] , J. Borunský [-] (60. J. Pristaš [-] ) , T. Marek [-] (59. J. Pechník [-] ) , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , J. Gloga [-] , R. Klement [-] , J. Obludník [-]

ŽK: 60. E. Peterek - 53. D. Cahel , 57. R. Klement , 60. J. Schneider .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: OPĚLA Robin - BORÁŇ Ondřej, BORÁŇ Tomáš.