9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Bolatice se nadále trápí, nestačily tentokrát na Chlebičov

0

Bolaticím se podařilo na začátku druhé půle srovnat. Chlebičov reagoval ale dvěma góly a zápas rozhodl ve svůj prospěch.

Zatímco fotbalisté Chlebičova v sobotním odpoledni přerušili černou výsledkovou sérii, hosté z Bolatic v nové sezoně stále tápou. Domácí šli od začátku hladově za třemi body, když hlavně Radek řádil jako utržený ze řetězu. Chlebičovský útočník zazlobil hned v 1. minutě, ale po pěkné individuální akci zamířil kousek nad břevno. O chvíli později si však Radek spravil náladu, protože se štěstím zužitkoval zpětný pas Matyáška – 1:0. Za další čtvrthodinku si prohodili úlohy, jenže Matyášek po asistenci Radka selhal. Ve zbytku úvodního dějství se opakovaně drbal za ušima domácí Maloch. Neúnavný Radek mu dvakrát ideálně nabil, ale Maloch ani v jednom případě netrefil cílené zařízení.

Krátce po přestávce tedy zákonitě přišlo na řadu vyrovnání. Chlebičovský gólman Josefus chyboval při centrech Bočka a Sikory, když vyboxoval balon pouze k Obrusníkovi a ten nečekaný dáreček ochotně přijal – 1:1. Svěřenci trenéra Axmanna ovšem dlouho nesmutnili. Běžela 51. minuta, v níž Korbel prodloužil výkop Josefuse na rozběhnutého Radka, který podruhé překonal zkušeného brankáře Kramáře – 2:1. Poté ale domácí polevili, což byla voda na bolatický mlýn. Hosté převzali iniciativu a hnali se za vyrovnáním. Svědomí zpytoval především Harazim, když si naskočil na centr Sikory a svou hlavičku nasměroval do tyče. Borci z Chlebičova si tedy definitivně oddechli až v 87. minutě. Radek se opět krásně uvolnil a při slibném přečíslení neservíroval míč na zlatém podnose Villaschkovi, který pečetil na finálních 3:1.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Podle mého názoru jsme zvítězili zcela zaslouženě, protože v prvním poločase jsme naprosto dominovali. Hru jsme měli plně ve své režii, když jsme klidně mohli vstřelit čtyři góly. Mrzí mě pouze zhruba dvacetiminutový výpadek ve druhé půli, kdy jsme se dostali do křeče a strachovali jsme se o vedení. Byly to úplně zbytečné nervy.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Zápas připomínal taktické šachy. Myslím si, že utkání by více slušela remíza, ale v závěru jsme bohužel trefili pouze tyčku. Musím ovšem přiznat, že jsme znovu hráli špatně. Vypracovali jsme si minimum šancí, prostě jsme momentálně v pořádném srabu. Opět jsme těžce skládali sestavu, zatímco domácí byli hodně hladoví po vítězství. Teď nás čeká zápas pravdy proti Mokrým Lazcům.“

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] - R. Maloch [-] - J. Radek [-] , A. Korbel [-] (70. P. Kozelek [-] ) - D. Matyášek [-] (81. F. Linda [-] ) , L. Kužel [-] , M. Dzierža [-] , L. Gabaj [-] , M. Němčík [-] (72. L. Villaschek [-] ) , F. Metelka [-]