8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Vítkov doma nestačil na Kravaře.

0

Kravaře skolily Vítkov na přelomu poločasu dvěma góly.

Fotbalisté Vítkova nedokázali navázat na předchozí domácí úspěch s Krásnými Loučkami, takže přezimují na poslední příčce tabulky. Kravaře měly od samého začátku herně navrch, což mohly zúročit hned ve 3. minutě. Po centru Pavelka však Kapinos nechal pouze vyniknout gólmana Richtera. Poté několikrát zazlobili i borci z Vítkova, když o sobě dával vědět hlavně vítkovský expres Jurečka. Právě střelu Jurečky zastavil ve 34. minutě rukou Lehnert, jenže Špok při penaltě zacinkal pouze o tyčku. Tento zlomový moment si domácí vyčítali dvojnásob čtyři minuty před přestávkou. Hostující Koneczný totiž vydláždil typickou českou uličku pro Hegera a ten neomylně zavěsil míč do sítě – 0:1.

Vítkovu pořádně zhořkl i nástup do druhého poločasu. Hned ve 49. minutě načechral Barcal nadýchaný centr do šestnáctky, kde Koneczný posunul balon na Nestroje, který využil velké nedůslednosti domácí defenzivy – 0:2. Kravaře nadále úřadovaly, jenže třetí zásah už nepřidaly. Dorostenec Kupka nejprve při slibném přečíslení hledal ještě Barcala, což pozorný Richter přečetl. Ve vynikajících příležitostech poté pohořeli i Heger s Hanusem. A když neuspěl ani vítkovský Špok, tak zůstal stav nezměněn.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „Stejně jako před týdnem proti Krásným Loučkám byla zlomovým momentem penalta. Zatímco předtím se Špok nemýlil, tentokrát trefil pouze tyčku. Na druhou stranu musím uznat, že Kravaře byly lepším mužstvem. Zápas měly docela pod kontrolou, když výborně kombinovaly a nás moc nepouštěly k míči. Rozhodla větší zkušenost hostů.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Fanoušci neviděli moc pohledný zápas. Vítkov totiž bránil v deseti lidech a jen čekal na naše chyby. My jsme sice měli herně výrazně navrch, ale kdyby soupeř proměnil penaltu, tak možná výsledek vypadá úplně jinak. Naštěstí jsme pak vstřelili gól do šatny a krátce po přestávce ještě zvýraznili naše vedení. Ve zbytku utkání už jsme hru naprosto kontrolovali.“