7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Chlebičov doma padl s Lazci

0

Chlebičov se sice dokázal ujmout vedení. Lazce ale třemi góly zvrátily zápas ve svůj prospěch.

Sobotní střetnutí mezi Chlebičovem a Mokrými Lazci mělo šťávu. Hosté rozhodně nepřijeli pouze na výlet, což dokumentovala nebezpečná rána Wojnara ze 4. minuty. Domácí zazlobili při rohu Kužela, po němž hlavičkoval Majewski a Radek protáhl gólmana Nykše. Nerozhodný stav přesto vydržel pouze do 20. minuty. Metelka zakroutil do vápna pěkný centr, Radek si balon zpracoval hrudí a pak ho pohotově umístil za záda bezmocného Nykše – 1:0. Hosté ovšem dlouho nesmutnili. O pět minut později předal Hiemer míč Pavlu Galvasovi, který předvedl brilantní levačku – 1:1. Další skvělou přihrávku adresoval Hiemer úplně volnému Bystrému, ale mokrolazecký forvard selhal. Ofenzivní podívaná pokračovala tutovkou Metelky, který nezužitkoval ideální pas Korbela. Mokré Lazce vzápětí odpověděly nepřesným volejem Košňovského. Deset minut před přestávkou se proháčkoval až do vápna Pavel Galvas, jenže v obrovské šanci zamířil kousek nad břevno. V chlebičovském dresu se následně vysunul dopředu Černín, ale Korbel měl znovu střeleckou smůlu. Do kabin nakonec odcházeli spokojeněji hosté. Wojnar vydláždil perfektní českou uličku pro Pavla Galvase a ten zachoval ledový klid – 1:2.

Domácí však nepropadali panice. Vyrovnáním to notně zavánělo při odvážném průniku Matyáška a hlavně ložence Malocha, kdy balon zastavil kousek před brankovou čarou obětavý Žurek. Zanedlouho našel Korbel ve vápně Radka, který zblízka minul opuštěnou kasu Mokrých Lazců. Hosté si vysloužili pozornost fanoušků při drzém průniku Bystrého, jenže sólový nájezd nezužitkovali. Hlasitě si tak oddechli až v 85. minutě. Košňovský s Vošvrdou šli do nadějného přečíslení a střídající Vošvrda natřikrát propasíroval míč do sítě – 1:3. Novic na trávníku toho stihl opravdu hodně, protože se potom nechal vyloučit. V krátké početní přesilovce zazdil velkou příležitost Korbel, čímž definitivně zhatil bodové plány domácích.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „První poločas byl z naší strany hodně špatný, i když jsme si vytvořili několik dobrých šancí. Po přestávce jsme dostali Mokré Lazce pod velký tlak, jenže směrem dopředu jsme byli klasicky jaloví. Podle mého názoru sice hrajeme líbivý fotbal, ale celkem pomalý a bez momentu překvapení. Naši soupeři se vždycky stihnou vrátit dozadu a my musíme hrát do plných. Největším problémem však zůstává špatná produktivita.“

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Z tohoto zápasu mám velice dobrý pocit. Tentokrát jsme to zvládli velmi dobře takticky. Zbytečně jsme se nehnali dopředu, ale čekali jsme na rychlé brejky. Bylo velmi důležité, že se nám dařilo sbírat odražené míče, které jsme hned posílali za jejich obranu. Mrzí mě akorát přísné vyloučení Vošvrdy. Kvalita I. A třídy jde sice nahoru, ale výkony rozhodčích jsou velmi špatné.“

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] - R. Maloch [-] - A. Korbel [-] , J. Radek [-] - F. Metelka [-] , L. Kužel [-] , D. Matyášek [-] , M. Dzierža [-] , L. Gabaj [-] , L. Černín [-] (66. M. Němčík [-] )

M. Nykš [-] - R. Šimeček [-] - D. Půda [-] , J. Žurek [-] , P. Galvas [-] (90. D. Exner [-] ) , Z. Říman [-] , R. Bystrý [-] (87. A. Novák [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , A. Hiemer [-] (79. M. Vošvrda [-] )

ŽK: 42. P. Galvas , 83. M. Vošvrda . ČK: 88. M. Vošvrda .
Počet diváků: 95. Rozhodčí: KARAS Michal - DYTKOVÁ Šárka, ŠVEC Marek.