6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Oldřišov výhru neudržel

0

Na vedení Bolatic reagoval Oldřišov třemi góly. Bolatice ale dvěma přesnými zásahy skóre dorovnaly.

Nedělní derby mezi Bolaticemi a Oldřišovem uspokojilo všechny fotbalové fajnšmekry. Domácí mohli udeřit hned ve 2. minutě, když se po standardce Sebraly vyšrouboval do vzduchu Kotík a donutil gólmana Minarčíka k výbornému reflexivnímu zákroku. Hosté záhy reagovali nepřesnou dělovkou Bořuckého a zablokovaným pokusem Dřizgeviče. Bolatice stále hrozily převážně ze vzduchu. V 18. minutě posunul exoldřišovský Šamárek balon na Šulu, který odcentroval do šestnáctky a Harazim hlavičkoval krásně ke vzdálenější tyči – 1:0. Potom ovšem hosté řádně přitopili pod kotlem. Brunclíkovi ještě ve vápně správně nevyšel krok, ale ve 31. minutě už borci z Oldřišova slavili. Drizgevič našel dobře postaveného Kurku a ten překonal brankáře Kramáře – 1:1. Hostům okamžitě narostla křídla, což dokumentovala kolmice Michala Jadrného na Bořuckého, který potvrdil střeleckou fazonu – 1:2.

Oldřišovský zabiják řádil i po přestávce, když ve 48. minutě zužitkoval učebnicovou uličku Dřizgeviče – 1:3. Bolatice však do fotbalového ringu rozhodně neházely ručník. O necelých deset minut později se vrátily do zápasu, neboť důrazný Kotík po centru Monsbergera doslova protlačil míč přes Minarčíka – 2:3. Domácí pak mohl zmrazit Brunclík, jenže nepřála mu štěstěna. Znovu se tedy uplatnilo otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Sedm minut před koncem Gaida jemně přičísl trestňák Bočka a vyrovnal na 3:3. Kompletní výsledkový obrat následně odmítl Šula, jehož volej proletěl kousek vedle tyče.

FK Bolatice
Jiří Šula, asistent trenéra Bolatic: „Diváci sledovali krásné derby, které rozhodně nenudilo. Nám výborně vyšla úvodní půlhodinka, ale pak jsme udělali zbytečnou chybu a soupeř vyrovnal. Oldřišov nás poté docela přitlačil a úplně otočil výsledek. Naši kluci se naštěstí nevzdali a stejně jako proti Hlubině dokázali vyrovnat. Mrzí mě, že jsme museli znovu dotahovat.“

SK Moravan Oldřišov
Roman Bořucký, trenér Oldřišova:: „Prvních dvacet minut bylo z naší strany velice špatných. Bolatice hrály lépe a zcela zaslouženě se ujaly vedení. Pak jsme naštěstí zabrali a ještě před přestávkou jsme vstřelili dva pěkné góly. Poté jsme dokonce utekli na dvoubrankový rozdíl, ale ani tohle nám nestačilo. Bod z venku se ovšem vždycky počítá. V Bolaticích se asi nebude vyhrávat.“