6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Darkovičky zvítězily nejtěsnějším rozdílem

0

O výhře Darkoviček rozhodla trefa čtyři minuty před závěrečným hvizdem.

Skálopevnou defenzivu Darkoviček nezbořily ani ambiciózní Kravaře, takže družina kouče Diviny se i nadále vyhřívá na špici tabulky s pouhými dvěma inkasovanými góly. V prvním poločase prakticky nebylo o čem referovat. Jedinou výjimku tvořila standardní situace hostů, kterou bleskově rozehrál Hanus, jenže Koneczný ve výborné příležitosti selhal. Domácí naopak vůbec nepřipomínali lídra soutěže, protože v útoku byli naprosto bezzubí.

Druhé dějství přineslo kapánek atraktivnější kopanou. V 53. minutě se konečně probraly Darkovičky, když vyslal Felgenträger do sólového nájezdu dorostence Moravce, ale domácí mladíček se poněkud ukvapil a předvedl velmi zbrklou střelu. Kravaře potěšili své příznivce při efektních nůžkách veterána Hanuse, který bohužel našel pouze náruč připraveného gólmana Vargy. Deset minut před závěrečným hvizdem si pořádně odfoukli hosté, protože Lomozník z šesti metrů nepochopitelně minul prázdnou kravařskou kasu. Výslednou remízu tedy odvrátil až domácí stoper Adamčík. Na časomíře zrovna naskočila 86. minuta, když Strachota prodloužil za sebe roh Turanského, Vitásek míč neodklidil do bezpečí, což Adamčík nemilosrdně ztrestal – 1:0.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Naše defenziva se opět vyznamenala. Kravaře jsme drželi po celý zápas na uzdě. V prvním poločase jsme však byli příliš pasivní, což se mi vůbec nelíbilo. Klukům jsem o přestávce říkal, že musejí být odvážnější, což si vzali k srdci. Ve druhé půli už jsme si vytvořili více šancí, z nichž jsme jednu proměnili. Chtěl bych pochválit rozhodčí, protože předvedli opravdu bezchybný výkon.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Tohle by typický remízový zápas s minimem šancí. Darkovičky hrály z hodně zajištěné obrany, ze které se snažily přecházet do nebezpečných brejků. My jsme se sice snažili být aktivní, ale vpředu nám scházel větší důraz. Když už vše směřovalo k dělbě bodů, tak nás pohřbila zbytečná chyba. První poločas byl docela kvalitní, po přestávce už jsme se trápili.“

P. Varga [-] - A. Felgenträger [-] (90. J. Jac [-] ) , T. Ondič [-] (62. T. Kabich [-] ) , L. Moravec [-] (67. K. Lomozník [-] ) , P. Kremzer [-] (76. O. Diviš [-] ) , P. Turanský [-] (88. M. Lampart [-] ) , P. Buchvaldek [-] , R. Wicker [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

P. Hladký [-] - M. Skoumal [-] , M. Hanus [-] , T. Lehnert [-] , V. Koneczný [-] , K. Nestroj [-] , M. Řeháček [-] (79. M. Pavelek [-] ) , J. Heger [-] , D. Vitásek [-] , J. Barcal [-] , P. Ferenz [-] (56. E. Peterek [-] )

ŽK: 64. P. Adamčík , 88. R. Wicker , 90. A. Felgenträger .
Počet diváků: 173. Rozhodčí: PICMAUS Jiří - SLANÝ Jan, LAŠTUVKA Petr.