6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Mokré Lazce poprvé vyhrály

0

Na domácí vedení reagovali hosté vyrovnávací trefou. Mokré Lazce ale pak daly další tři góly a vyhrály.

Nedělní dopolední duel mezi Mokrými Lazci a Kobeřicemi odstartoval ve svižném tempu. Domácí zpočátku hýřili aktivitou, jenže střely Wojnara, Bystrého anebo Košňovského zablokovala hostující defenziva. Na opačné straně napnul síť Šimeček, jenže mával se ofsajd. V 15. minutě hrubě chyboval kobeřický stoper Havelka, Wojnar vysunul kupředu Pavla Galvase a ten zacinkal míčem o tyčku. Za pár vteřin se po střetu hostujícího Šimečka s novým mokrolazeckým gólmanem Nykšem dala pískat penalta, ale sudí Chlebovský zůstal ledově klidný. Kobeřice o sobě daly vědět rovněž při centru Petra Stuchlíka a hlavičce Hlawenky, pozorný Nykš si však připsal vskutku exkluzivní zákrok. Hosté skutečně převzali iniciativu, o čemž svědčila i skákavá rána Šimečka. Paradoxně ovšem v závěru první půle inkasovali. Wojnar se totiž po křížném pasu Římana prohnal kolem Petra Stuchlíka a zblízka přelstil brankáře Štencela – 1:0.

Kobeřice byly hodně opařené, takže jen nečinně přihlížely drzému výpadu Bystrého. Další zajímavé momenty nabídla až 65. minuta. Hostující lavička nejprve explodovala nadšením při průniku Petra Stuchlíka a šťastném zásahu Šimečka – 1:1. Následovala ovšem rozehrávka domácích ze středového kruhu, po níž Wojnar vyškolil Robina Wirtha s Hlawenkou a naservíroval balon přímo na hlavu Bystrého – 2:1 Tříbodová pojistka pak přišla sedm minut před závěrečným hvizdem. Standardku Pavla Galvase odvrátili kobeřičtí beci pouze k Bystrému a ten míč opět uklidil nekompromisně k tyči – 3:1. Kalich hořkosti si hosté vypili do dna v 90. minutě. Pavel Galvas centroval, Novák prodlužoval hlavou a Exner pečetil na výsledných 4:1.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Jsem rád, že jsme zlomili dlouhou sérii bez vítězství. Nutno říct, že už bylo na čase. Do utkání jsme dobře vstoupili, ale pak jsme trošku přepustili aktivitu soupeři. V době největšího tlaku hostů jsme naštěstí udeřili a gól do šatny nám hodně pomohl. Kluci z Kobeřic mě docela zklamali, protože byli strašně ubrečení. Pevně věřím tomu, že teď budeme stoupat tabulkou nahoru.“

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar (vedoucí týmu): „Hodně mě štve, že jsme sestoupili z krajského přeboru zpátky do I. A třídy, protože fotbal v této soutěži nemá úroveň. Největším zlem I. A třídy jsou rozhodčí, kteří nás chtěli v Mokrých Lazcích vyloženě poškodit. V prvním poločase jsme měli kopat jasnou penaltu a navíc nám pomezní pořád mával vymyšlené ofsajdy. Ani po přestávce nás rozhodčí vůbec nepustili do hry.“

M. Nykš [-] - R. Šimeček [-] (86. D. Exner [-] ) - D. Půda [-] , J. Žurek [-] , P. Galvas [-] (89. P. Ciminga [-] ) , Z. Říman [-] , R. Bystrý [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] (46. M. Vošvrda [-] ) , A. Hiemer [-]

P. Štencel [-] - J. Havelka [-] , J. Janík [-] , D. Mrva [-] , Z. Kryštof [-] , P. Hlawenka [-] (74. A. Kubný [-] ) , P. Stuchlík [-] (79. J. Čujek [-] ) , T. Jašek [-] (51. D. Kusztubajda [-] ) , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-]

ŽK: 84. M. Nykš , 86. P. Galvas , 90. A. Novák - 78. P. Stuchlík , 90. D. Mrva .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: CHLEBOVSKÝ Bohumír - MORAVEC Roman, ŠIMEČEK Michal.