6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Jakubčovice rozhodly po přestávce

0

Na vedoucí branku Chlebičova reagovaly Jakubčovice vyrovnávací trefou před přestávkou. Po pauze přidali domácí dvě branky a vyhráli.

Chlebičov v Jakubčovicích rozhodně nepropadl, ale doplatil na školácké chyby a nepřesnost ve finální fázi. Hned na začátku se krásně uvolnil Radek, jenže ztroskotal na gólmanovi Bučkovi. Poté hosté přežili penaltu nařízenou za faul Kozelka, když se v 15. minutě zaskvěl brankář Josefus. Svěřenci trenéra Axmanna odpověděli pěknou akcí Radka s Kuželem, který ovšem nepropasíroval balon za záda spolehlivého Bučka. Chlebičov se tak mohl radovat až po centru Kozelka, po němž neomylně zavěsil Korbel – 0:1. Stejný plejer pak bohužel pokazil slibné přečíslení s Radkem, což se hostům vymstilo. Krátce před přestávkou totiž napřáhl Vavroš a ze dvaceti metrů nádherně obstřelil Josefuse – 1:1.

Fotbalisté Chlebičova si pod sebou definitivně podřezali větev v 58. minutě. Majewski dával z půlky malou domů Josefusovi, který příliš dlouho otálel s výkopem, až trefil protihráče a Pavelka měl značně usnadněnou úlohu – 2:1. Jakubčovice se okamžitě zatáhly a číhaly na smrtící kontry. Při jednom z nich dostal balon do ideální palebné pozice Schreier a zvýšil již na 3:1. Hosté se ještě snažili zápas zdramatizovat, jenže hlavičkující Maloch mířil v 87. minutě pouze do rukavic pozorného Bučka. Všechny body tedy zůstaly v Odrách, kde slavili rozjetí domácí již třetí výhru v řadě.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova:: „Fanoušci sledovali oboustranně velmi kvalitní utkání. Myslím si, že jsme podali velice slušný výkon, ale soupeř opět potrestal naše chyby a navíc nám vázla předfinální a finální fáze. Vůbec jsme nebyli nebezpeční ze stran, zatímco Jakubčovice potvrdily, že mají vynikající mančaft. Podle mého názoru se nemáme za co stydět, jenže body nám bohužel unikly.“