5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Chlebičovu zazpíval kanár

0

Do přestávky daly Kobeřce dva góly, po ní přidaly další čtyři a debakl byl na světě.

Kobeřice na vlastním stadionu seřezaly ambiciózní Chlebičov, čímž daly zapomenout na předešlé neúspěchy. Domácí nakročili ke třem bodům ve 14. minutě, kdy prošel roh Hlawenky až k Robinu Wirthovi a ten málem protrhl síť – 1:0. Hosté reagovali přízemní ranou Korbela, jenže gólman Štencel zůstal bez práce. Chleba se tak lámal až v závěru prvního poločasu. Těsně před výměnou stran načechral Petr Stuchlík do vápna perfektní centr a Polák   Kusztubajda se skvěle zorientoval – 2:0.

Demolice chlebičovské defenzivy pokračovala i po přestávce. Nejprve utekl po křídle Petr Stuchlík a šikovným dloubáčkem zvýšil na 3:0. O necelou půlhodinku později si vzal na půlce balon rychlonohý Šimeček a už ho nikomu nepůjčil – 4:0. Pátý hřebíček do hostující rakve zatloukl Kubný, když zužitkoval přesný pas Jaška – 5:0. V 86. minutě Chlebičov naposledy zpytoval svědomí. Robin Wirth vybojoval míč pro Šimečka, který opět potvrdil své střelecké dispozice – 6:0. V samotném závěru ještě Kubný zacloumal břevnem, ale tohle domácím rozhodně nevadilo.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, vedoucí Kobeřic: „Ze zápasu mám velmi dobrý pocit. Povedlo se nám eliminovat střední záložníky soupeře, od nichž hrozilo největší nebezpečí. Na začátku utkání jsme byli trošku zakřiknutí, ale pak už se kluci dostali do pohody. Měli jsme mnohem více šancí než soupeř, takže jsme vyhráli zaslouženě. Snad nás tenhle výsledek nastartuje k lepším výkonům.“

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Musím ocenit kobeřického trenéra Tomáše Kamráda, který se na nás velmi pečlivě připravil. Domácí zalezli na svou polovinu, ze které vyráželi dopředu k velice nebezpečným brejkům. My jsme sice drželi míč zhruba ze sedmdesáti procent, ale pohřbily nás individuální chyby. Naše defenziva v čele s gólmanem dneska zapomínala bránit.“

P. Štencel [-] - J. Havelka [-] , J. Janík [-] (71. T. Jašek [-] ) , D. Mrva [-] , Z. Kryštof [-] (78. R. Stuchlík [-] ) , P. Hlawenka [-] (76. A. Kubný [-] ) , D. Kusztubajda [-] (67. A. Šimeček [-] ) , P. Stuchlík [-] (84. F. Kollek [-] ) , J. Schreier [-] , R. Wirth [-] , R. Wirth [-]

V. Sýkora [-] - J. Majewski [-] , L. Villaschek [-] , F. Linda [-] (84. D. Tesař [-] ) - R. Maloch [-] , L. Gabaj [-] (69. M. Němčík [-] ) - J. Radek [-] , A. Korbel [-] - L. Černín [-] , P. Kozelek [-] , F. Metelka [-] (56. D. Matyášek [-] )

ŽK: 63. D. Mrva , 83. T. Jašek - 51. P. Kozelek .
Počet diváků: 202. Rozhodčí: TAKÁČ Tibor - ŽÁČEK Marek, PICMAUS Jiří.