5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Derby vítěze nemělo

0

Fanoušci viděli šest branek, když každá z družin vstřelila tři a zápas skončil dělbou bodů.

Prajzské derby mezi Kravařemi a Bolaticemi mělo velké grády. Začátek nedělního zápasu naprosto opanovali domácí fotbalisté, kteří brzy utekli do dvoubrankového trháku. Nejprve centroval do ohně Heger a Barcal zblízka nasměroval balon pod břevno – 1:0. Zanedlouho podnikl ofenzivní výlet kravařský zadák Skoumal a úchvatné sólo završil krásnou ranou do víka – 2:0. Při přímáku Barcala pak nad hosty zvonila hrana, protože míč přistál na spojnici břevna a tyče. Až tahle situace znamenala potřebný budíček. Bolatice začaly vstávat z mrtvých ve 24. minutě. Po hezké kombinaci Kotíka se Sebralou pálil Šamárek a Obrusník přispěchal s úspěšnou dorážkou – 2:1. Hosté okamžitě nabrali svěží dech, jenže Kotík se Sebralou správně neseštelovali mířidla.

Na začátku druhé půle zazdil tutovku Harazim, ale Bolatice dlouho nesmutnily. V 52. minutě putoval balon přes Šulu, Harazima a Obrusníka k Sebralovi, který ve skluzu napnul síť – 2:2. Vzápětí zkoušel agilní Harazim lob a míč lízal tyčku. Kravaře o sobě daly hlasitě vědět až v 59. minutě. Gólman Kramář podběhl standardku Skoumala a Heger se nemýlil – 3:2. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem však Obrusník prodloužil dlouhý nákop na Sebralu, který vyškolil domácí stopery a stanovil nerozhodný stav 3:3. Těsně před koncem se ještě Kravaře hodně zlobily na rozhodčího Podrazkého. Barcal sice dopravil balon ze vzduchu do sítě, ale sudí viděli jeho útočný faul.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Z výsledku jsem zklamaný, protože jsme měli urvat tři body. Do 20. minuty jsme byli jasně lepší, když jsme se ujali dvoubrankového vedení, ale pak jsme to bohužel nepojistili třetím gólem. Pak jsme se ovšem dopustili zbytečných kiksů, které nás stály vítězství. Jinak jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili. Hodně mě naštval výkon rozhodčích, kteří nám v závěru neuznali regulérní gól.“

FK Bolatice
Jiří Šula, asistent trenéra Bolatic: „Tenhle zápas měl nadstandardní úroveň, takže fanoušci se určitě výborně bavili. Prvních patnáct minut jsme totálně prochrápali a vypadalo to, že odjedeme domů s debaklem. Pak se to naštěstí otočilo. Hlavně po přestávce jsme si vytvořili tlak a poměrně dost šancí. Derby se mi opravdu líbilo a musím přiznat, že s remízou jsme spokojení.“

P. Hladký [-] - M. Skoumal [-] , E. Peterek [-] , T. Lehnert [-] , M. Pavelek [-] (80. F. Baránek [-] ) , V. Koneczný [-] , K. Nestroj [-] , J. Heger [-] (87. D. Vitásek [-] ) , M. Řeháček [-] , J. Barcal [-] , P. Ferenz [-]