4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Kravaře daly Loučkám čtyřku

0

Po první půli vedli hosté o jednu branku. Ve druhém přidali další tři a v pohodě si odvážejí tři body.

Kravaře v předchozím kole zničily Mokré Lazce a podobně zatočily i s Krásnými Loučkami. Hosté byli od začátku naladěni na útočnou strunu, což potvrdili hned v 6. minutě. Hanuse zastavili obránci pouze za cenu nedovoleného zákroku a sám faulovaný ze dvaceti metrů krásně zakroutil balon přes zeď. Domácí mohli brzy vyrovnat, ale Kravaře zachránilo dobře postavené břevno. Na opačné straně se štěstěna odklonila od Barcala, který polaskal vnější tyčku. Hostující fotbalisté měli i nadále navrch, jenže pěkné střely Emila a Peterka zlikvidoval gólman Petr.

Kravaře se tak definitivně uklidnily až v 56. minutě. Ferenz vyslal kupředu Emila Peterka a ten prokázal pevné nervy – 0:2. O chvíli později se radoval i jeho týmový kolega Barcal, když nechytatelně hlavičkoval po rohu Skoumala – 0:3. Tečku za vydařeným kravařským představením pak udělal Czerný. Hostující záložník si počíhal na dlouhý výkop brankáře Hladkého a pečetil na finálních 0:4. Kravařský trenér Štěpán tak mohl litovat pouze zbytečného vyloučení Hanuse z 81. minuty. První žlutou kartu obdržel hostující bomber za kritiku rozhodčího, druhou vyfasoval za úmyslné zakopnutí míče.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „V prvním poločase jsme se těžce sžívali s malým hřištěm a nepříliš kvalitním terénem. Sice jsme brzy vstřelili gól, ale potom to bylo hodně vyrovnané. Domácí hrozili hlavně z křížných balonů za obranu. Ve druhé půli už jsme si to začali dávat. Soupeře jsme technicky rozebrali, když jsme dobře kombinovali. Mrzí mě pouze hloupé vyloučení Hanuse.“