4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Kostera zajistil Vítkovu první bod

0

Ludgeřovice si vypracovaly po první půli dvoubrankový náskok, o který ale ve druhé přišly a oba soupeři se rozešli smírně.

Ludgeřovice se mohou bít do hlavy, protože proti Vítkovu promrhaly nadějné dvoubrankové vedení. Na začátku ovšem zazlobili hosté, když se pověsil do vzduchu Pavlíček a polaskal břevno. Vzápětí měl vychýlenou mušku Špok, takže se dostali ke slovu domácí plejeři. Neplechu dělal především agilní Bělan, který v 17. minutě zařídil roh. Balon se z kopačky Klose snesl na hlavu urostlého stopera Kolenka a následně letěl přímo do víka – 1:1. Vyrovnáním sice zaváněl průnik Pokorného, ale v první půli pálili ostrými náboji pouze fotbalisté Ludgeřovic. Po zmatcích v hostující defenzivě adresoval Bělan zpětnou přihrávku Zoubkovi a ten si věděl rady – 2:0. Domácí pak mohli definitivně rozhodnout při šancích Bělana, Kolenka anebo Klose.

Po přestávce už začaly naplno zářit mladé vítkovské pušky. Ve 48. minutě převzal Pokorný míč od Scholastera a nadvakrát pokořil bezmocného brankáře Hájka – 2:1. Hosté najednou oplývali sebevědomím, jenže při šancích Mikulenky a Špoka se balon nevešel do ludgeřovické kasy. Spravedlivou remízu tedy zařídil až další dorostenec Kostera. Tři minuty před závěrečným hvizdem posunul Pavlíček míč právě Kosterovi, který našel volnou mezírku u vzdálenější tyče – 2:2. Domácí se ještě snažili strhnout vedení na svou stranu, ale Kárych po luxusním centru Nagyho selhal.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Byl to zápas dvou naprosto odlišných poločasů. Po první půli jsme klidně mohli vést čtyřbrankovým rozdílem. Vítkov hrál opravdu špatně, zatímco my jsme utkání naprosto kontrolovali. Krátce po přestávce jsme se ovšem dopustili zbytečné chyby a soupeř snížil. Pak už jsme pouze čekali, co hosté vymyslí, a to se nám vymstilo. Za druhý poločas jsme si zvítězit nezasloužili.“

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: „Jsem rád, že to kluci po prvním poločase nezabalili. Jde vidět, že hráči dokážou zabojovat. Podle mého názoru je remíza spravedlivým výsledkem. Zatímco v úvodní pětačtyřicetiminutovce byly trošku nebezpečnější Ludgeřovice, po přestávce jsme převzali iniciativu my. Hodně vidět byli především naši dorostenci Pokorný s Kosterou a také Mikulenka, který přijel až na druhou půli.“

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] (61. D. Havlík [-] ) , D. Martiník [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , L. Stepek [-] , J. Mudroch [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] (78. J. Kárych [-] ) , R. Fejerčák [-] , D. Nagy [-]