3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Heraltice remizovaly s Kobeřicemi

83. M. Zemborski (p.) - 61. Z. Kryštof
0

Vše podstatné přišlo po přestávce. Vedeí se ujali hosté, ale domácí těsně před koncem z penalty vyrovnali.

Velké Heraltice zatím rozhodně nepřipomínají ustrašeného nováčka. Během uplynulého víkendu se nezalekly ani silných Kobeřic, které přitom ještě nedávno bojovaly v krajském přeboru. Hosté mohli litovat hned 1. minuty, kdy se po hrubce Čunty řítil do šance Jakub Janík, jenže vůbec si nepotykal s balonem. Pak už o sobě dali vědět domácí borci, neboť po centrech Adama Rolného dvakrát nebezpečně hlavičkoval Jan Otipka. Kobeřice odpověděly pohotovým volejem Mrvy, který však mířil pouze do náruče gólmana Kleina. Velké Heraltice mohly udeřit ve 36. minutě. Přes Zemborskiho, Adama Rolného a Zwardoně se dostal míč k Miroslavu Rolnému, jenže domácí středopolař v tutové šanci překopl zívající kasu. Hosté reagovali nepřesnou hlavičkou Kubného, který si naběhl na časovaný pas Kryštofa.

Začátek druhé půle obstarala stoprocentní příležitost Adama Rolného, ale hostující brankář Štencel si připsal vynikající zákrok. Na opačné straně zapomněli velkoheraltičtí zadáci na Hlawenku, jenže kobeřický veterán selhal. Hlawenka si spravil náladu v 61. minutě, když poslal do sólového nájezdu Kryštofa a ten zachoval ledový klid – 0:1. Domácí pak přežili klinickou smrt při ráně Jakuba Janíka do břevna. Znovu se tak uplatnilo otřepané fotbalové pravidlo: „nedáš – dostaneš“. V 83. minutě se totiž hráči Velkých Heraltic dočkali vyrovnání. Štencel fauloval uvnitř šestnáctky Adama Rolného a rozhodčí Kolečkář nařídil po poradě se svým asistentem Šamárkem penaltu. K pokutovému kopu se postavil zkušený Zemborski a nekompromisně rozvlnil síť – 1:1.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, náhradní brankář Velkých Heraltic: Těžký los nám do cesty postavil dalšího silného soupeře. V prvním poločase ale Kobeřice své kvality příliš neprokazovaly. Hosty jsme zaskočili aktivním pojetím hry, takže je velká škoda, že jsme gólově nezužitkovali naši znatelnou převahu. Místo toho jsme po přestávce inkasovali a s vypětím všech sil zachraňovali alespoň remízu. Plichtu bych přesto označil za spravedlivou. Do tabulky jsme si připsali cenný bod.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, vedoucí Kobeřic: Podali jsme tragický výkon. Kluky jsem vůbec nepoznával. Z nejrůznějších důvodů nám sice chybělo pár hráčů základní sestavy, ale to nás neomlouvá. Hlavně první poločas nám vůbec nevyšel. Sice jsme mohli jít hned do vedení, jenže potom jsme přenechali iniciativu domácím. Po přestávce jsme sice vstřelili gól, ale soupeř zřejmě zaslouženě vyrovnal.

P. Klein [-] - J. Tesař [-] (80. M. Štěpán [-] ) , D. Šimon [-] , P. Čunta [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] (86. V. Kocián [-] ) , D. Zvardoň [-] (77. J. Richter [-] ) , M. Zemborski [-] , M. Valchař [-] (61. D. Klein [-] ) , J. Otipka [-] (72. J. Piatkevič [-] )

P. Štencel [-] - F. Kollek [-] , J. Janík [-] (74. J. Čujek [-] ) , A. Kubný [-] , D. Mrva [-] (89. R. Stuchlík [-] ) , Z. Kryštof [-] , P. Hlawenka [-] , P. Stuchlík [-] , T. Jašek [-] , R. Wirth [-] , R. Wirth [-]

ŽK: 24. M. Zemborski , 67. A. Rolný , 78. J. Tesař , 89. D. Klein - 32. F. Kollek , 59. Z. Kryštof , 79. J. Čujek .
Počet diváků: 182. Rozhodčí: KOLEČKÁŘ Antonín - MORAVEC Roman, ŠAMÁREK Jan.