2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Bolatice zostudily Vítkov

18. M. Sebrala (p.) , 21. M. Sebrala , 48. P. Boček , 49. M. Sebrala , 54. J. Gaida , 61. D. Kotík , 84. J. Gaida
0

Po poločase vedly Bolatice o dvě branky. Ve druhém přidaly dalších pět a debakl byl na světě.

Bolatice si na vlastním stadionu zakoncertovaly, když daly pořádnou lekci oslabenému Vítkovu. Nad hostujícím výběrem se začala stahovat černá mračna v 18. minutě. Sebrala našel efektní šajtlí rozběhnutého Obrusníka, kterého podrazil Stančík a Sebrala se z penaltového puntíku nemýlil – 1:0. Bolatický špílmachr potvrdil vytříbenou kopací techniku i ve 21. minutě, protože z trestňáku zakroutil míč krásně přes zeď. Vzápětí převzal Obrusník balon od Šamárka, ale z otočky minul vzdálenější tyčku. Fotbalisté Vítkova se mohli vzpamatovat při nápadité akci Špoka s Jurečkou, jenže brankář Kramář prokázal bohaté zkušenosti.

Ve druhém dějství už hosté totálně odpadli. Třetí těžký direkt obdrželi od Bočka, který si předtím vyměnil balon se Sebralou – 3:0. Poté pláchl po levém křídle Sikora a Sebrala tentokrát skóroval netradičně ze vzduchu – 4:0. Hrdina sobotního utkání však stále neměl dost, když ještě dvakrát úspěšně asistoval. Nejprve načechral standardní situaci na hlavu Gaidy a bolatičtí fandové popáté slavili – 5:0. V 61. minutě kopal Sebrala roh, po němž Pavlíček nešťastně trefil Kotíka, který přišel k šestému zásahu jako slepý k houslím – 6:0. Vraždění vítkovských neviňátek následně ukončil Gaida, když si naskočil na centr Dudy – 7:0. V samém závěru byl ještě k hostům milosrdný veterán Kretek, protože zavraždil dvě loženky.

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: Tohle utkání bych označil za koncert Martina Sebraly, který se podílel na šesti gólech. Do zápasu jsme výborně vstoupili, když jsme se zaslouženě ujali vedení. Vítkov si vlastně vypracoval pouze jedinou vážnější šanci, zatímco my jsme opět zahodili spoustu tutovek. Po čtvrté obdržené brance hosté totálně rezignovali. Jde vidět, že mají velké problémy s kádrem.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: Když se zpětně ohlédnu, tak jsme asi měli I. A třídu odhlásit stejně jako Štítina. V současné době máme na marodce několik opor, další kluci nám odešli do jiných klubů. Proti Bolaticím se navíc jasně ukázalo, že bez tréninku se tahle soutěž nedá hrát. Šanci teď budou dostávat dorostenci, kterým však samozřejmě chybějí potřebné zkušenosti.