2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Oslabené Loučky těsně porazily Slavkov

0

I když hrály Krásné Loučky více jak sedmdesát minut v oslabení, přesto si brankou z přímého kopu zajistily vedení.

Úvodní čtvrthodinka spíše nudila, když kromě ragbyového pokusu domácího Hudského fanoušci nic zajímavého neviděli. Velké pozdvižení tak nabídla až 18. minuta. Gólman Petr hrubě chyboval při rozehrávce, načež před vápnem likvidačně fauloval Pristaše a vyfasoval červenou kartu. Z následného trestňáku však Gloga mířil pouze do rukavic pozorného Furčaka. Ve 21. minutě však zažili hosté šok. Po zbytečném nedovoleném zákroku Schneidera se Ondra postavil k přímáku a nádherně vymetl šibenici – 1:0. Slavkov se samozřejmě v početní přesilovce snažil vyrovnat, jenže střely Schneidera anebo Borunského neměly potřebný efekt. Pět minut před přestávkou sice Borunský hezky uvolnil Pristaše, ale Furčak si opět věděl rady.

Hostující družina ovšem litovala hlavně situace ze 46. minuty. Klement vymyslel skvělý pas pro Glogu, ten okamžitě nabil Lazeckému, jenže slavkovský forvard z bezprostřední blízkosti nepochopitelně minul prázdnou kasu. O chvíli později se pověsil do vzduchu slavkovský zadák Pechník, ale jeho hlavička postrádala razanci. Krásné Loučky vylezly z defenzivní ulity v 70. minutě, Hudskému však rána vůbec nesedla. Trošku nebezpečněji vypadal pokus Šmída, jenže brankář Šupola balon s přehledem lapil. Gólovou pojistku pak odmítl rovněž střídající Fiurášek, který neprorazil hostující val. Závěrečný nápor Slavkova se naopak nekonal, takže body zůstaly na Bruntálsku.

TJ Sokol Krásné Loučky
Miroslav Pella (vedoucí mužstva): Začátek zápasu byl opatrný, protože jsme měli několik nových hráčů , proto jsme hráli defenzivně a spoléhali na brejky. Celý zápas ovlivnilo vyloučení našeho gólmana Petra a do branky šel náš obránce Taras Furčák, který je našim rezervním brankářem. Po té jsme změnili rozestavění a hráli ještě více z obrany. Ze sporadického brejku jsme se dostali k přímému kopu, který proměnil Ondra. Hosté se snažili srovnat a my podnikali brejky, které jsme ale nedokázali zakončit. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem ubránit hubenou výhru a hosty jsme až na jednu vyloženou šanci k ničemu nepustili a tři body jsme uhájili.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Onderka, trenér Slavkova:: Byl to spíše remízový zápas. Ze sedmdesátiminutové přesilovky jsme bohužel vytěžili pouze jedinou šanci. Po hloupé chybě jsme navíc inkasovali. Po přestávce jsme sice měli optický tlak, ale scházela tomu myšlenka a větší kvalita v útočné fázi. Dopouštěli jsme se vysokého počtu nepřesností, takže domácí svůj náskok bez větších potíží ubránili.

M. Petr [-] - O. Šmíd [-] (76. J. Fiurášek [-] ) , Š. Ondra [-] , T. Hudský [-] , O. Ručka [-] , R. Choma [-] , L. Chlopčík [-] , P. Malinovský [-] , J. Zetek [-] (58. J. Košárek [-] ) , M. Došla [-] , T. Furčak [-]

R. Šupola [-] - J. Gloga [-] , R. Hendrych [-] , J. Pristaš [-] , J. Lazecký [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , J. Borunský [-] , R. Klement [-] , J. Pechník [-]

ŽK: 48. P. Malinovský , 60. T. Hudský , 68. O. Šmíd , 90. M. Došla - 22. J. Schneider , 24. R. Hendrych . ČK: 18. M. Petr .
Počet diváků: 64. Rozhodčí: ŠIMEČEK Michal - ŠPIČÁK Zbyněk, BYRTUS Ladislav.