16.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

Háj spustil kanonádu

23. O. Matěj , 29. P. Dao , 36. P. Konvička , 53. Z. Eršil , 79. O. Prokša
0

Fotbalisté Háje ve Slezsku se v předešlém kole příliš nepochlapili, když v Krnově předvedli velmi nevýrazný výkon. Své fanoušky se snažili udobřit v domácím zápase proti Českému Těšínu, který letos válčí pouze o záchranu. Na svém pažitu skutečně excelovali, protože slabému soupeři nasázeli pět gólů.

Svěřenci trenéra Baránka se od začátku hnali za třemi body, jenže pokusy Janíčka, Daa anebo Eršila postrádaly potřebnou přesnost. Pak se ovšem postavil k trestňáku hájecký kapitán Matěj a zpoza šestnáctky zakroutil balon nádherně do šibenice – 1:0. Ve druhém úspěšném zásahu domácích měl prsty Prokeš, když pěkně uvolnil Daa a ten předvedl naprosto precizní levačku – 2:0. Ještě větší lahůdkou se potom stal přímý kop Konvičky, který při přímém kopu zamířil z dobrých třiceti metrů ukázkově k tyči – 3:0. Hosté však lačnili po dalších trefách, což se projevilo v 53. minutě. Eršil si naběhl na pěkný průnikový pas a chladnokrevně poslal míč za záda gólmana Szkuteka – 4:0. Poslední hřebíček do českotěšínské rakve zatloukl střídající Prokša, který se po přetaženém centru Lampy vyšrouboval do vzduchu a nechytatelnou hlavičkou pečetil na výsledných 5:0. Střelecký den naopak neměl Prokeš, neboť zahodil dva sólové nájezdy. „V prvním poločase jsme hráli s větrem, ale začátek nebyl z naší strany úplně ideální. Po vstřeleném gólu už jsme se uklidnili a ještě do přestávky jsme si vytvořili tříbrankový náskok, takže jsme vlastně předčasně rozhodli. Jsem rád, že jsme vzadu udrželi nulu. Českému Těšínu prý po loňské sezoně odešlo sedm lidí, což bylo vidět,“ poznamenal hájecký vedoucí Kamil Matěj.