10.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Háj si zastřílel ve Vratimově

0

KRAJSKÝ PŘEBOR-Háječtí fotbalisté o víkendu vyrazili na dosud neprobádanou půdu Vratimova. Domácí se po letním postupu chtějí ve vyšší soutěži prioritně zachránit, jenže budou to mít hodně těžké. Hostující družina jim navíc cestu za udržením poněkud zkomplikovala, když zaslouženě urvala všechny body.

Favorizovaný Háj od úvodních chvil dominoval, ale Prokeš s Továrkem trestuhodně zahodili sólové nájezdy. Bývalý prvoligista Prokeš si naštěstí spravil náladu v 15. minutě, protože zužitkoval přesný centr Lampy – 0:1. Hosté stále nesundávali nohu z plynu, jenže tutové šance Uvíry anebo Janíčka se do průběžného skóre nepromítly, takže Vratimov nadále živil bodové naděje. Předzápasové plány domácího mužstva se definitivně začaly hroutit v 52. minutě. Uvíra nabral rychlost u postranní čáry a Továrek se v šestnáctce nemýlil – 0:2. K podobné situaci došlo i v 54. minutě, kdy se znovu trefil Továrek, tentokrát však po asistenci Lampy – 0:3. Poté si ale hosté nepohlídali roh a Vratimov korigoval na 1:3. V dalších fázích sobotního utkání byl hodně vidět Továrek, protože opakovaně odmítl hattrick. Do listiny střelců se tedy zapsal až jeho týmový kolega Uvíra, který gólově zúročil kvalitní práci čerstvého Žůrka – 1:4.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj (vedoucí mužstva): „Opět se ukázala naše bolest. Zápas jsme mohli rozhodnout již na začátku, ale neproměnili jsme jasné šance. Člověk někdy žasne, co všechno dokážou hráči na trávníku vymyslet. Domácí byli naštěstí celkem jednoduše k poražení, takže nás to nemuselo příliš mrze.,“