8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Pustá Polom si zastřílela

0

Orlová během letní přestávky významně omladila hráčský kádr, takže mužstvu momentálně scházejí potřebné zkušenosti. Rovněž Pustá Polom postrádá oproti loňské sezoně několik opor, ale díry v sestavě se poměrně solidně povedlo zaplnit, což se v sobotním odpoledni stoprocentně potvrdilo.

Hosté rozjeli své galapředstavení ve 14. minutě. Po standardní situaci Šmída propadl balon k Frankovi, který ho pohotově uklidil do sítě – 0:1. O pár vteřin později jejich spolupráce opět zafungovala, když si Frank naběhl na kolmici Šmída a chladnokrevně zvýšil na 0:2. Vzápětí se Frank řítil opět sám na gólmana, ale hattrick v tuto chvíli odmítl. Agilní Frank selhal i ve 30. minutě, neboť nezužitkoval ideální centr Pompa, vše naštěstí napravil dorážející Černohorský – 0:3. Osm minut před přestávkou si ovšem Frank spravil náladu, protože předvedl učebnicový hokejový blafák, čímž definitivně utnul bodové naděje domácích – 0:4. Ve druhém dějství hosté trošku šlápli na brzdu, přesto si kdo jiný než Frank vypracoval solidní příležitost. Finální podobu však výsledek získal až v 78. minutě. Pomp vyslal do sólového úniku Schwalbeho a ten si věděl rady – 0:5.

FK Slavia Orlová - Lutyně
Martin Velký (trenér): Dneska jsme neměli šanci. Poločas byl 0:4, tam už nebylo co řešit. Polom si s námi dělala, co chtěla. lSelhali jsme takticky, byli hrozně roztahaní, neplnili jsme, co jsme měli. Chyběla nám agresivita. Furt jsme chtěli hrát bago, kdežto Polom si zahrála futsal, kombinačně nás úplně přehrála. Technicky na tom byli její hráči mnohem lépe, hráli všechno z první a my nestíhali. Nebyl to vůbec povedený výkon.Prohospodařili jsme domácí zápas, i když na umělku se nechci vymlouvat. Prostě jsme to nezvládli a musíme zabrat v dalším utkání.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček (trenér): „V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší. Klidně jsme mohli vstřelit osm branek. Orlová se sice snažila kombinovat, ale my jsme soupeře dobře napadali a získali jsme spoustu míčů. Ve druhé půli jsme se už nikam nehnali.“

M. Ščerba [-] - J. Vybíral [-] , L. Kalous [-] , D. Renta [-] , M. Kempný [-] , F. Jašek [-] (46. R. Novotný [-] ) , P. Pavlík [-] , R. Schimke [-] , A. Wojnarovský [-] , T. Věčorek [-] (65. A. Hruška [-] ) , A. Križňanský [-] (46. T. Botur [-] )

V. Minařík [-] - R. Jašek [-] , M. Hrabina [-] , A. Blucha [-] , M. Šmíd [-] (65. P. Malík [-] ) , J. Frank [-] , R. Vítek [-] , P. Pomp [-] , A. Černohorský [-] (78. F. Demko [-] ) , F. Štýbar [-] (55. A. Schwalbe [-] ) , M. Matějček [-]

ŽK: 61. R. Novotný , 62. A. Wojnarovský , 69. J. Vybíral , 83. D. Renta - 40. R. Jašek , 45. A. Blucha , 66. P. Pomp .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: LAŠTUVKA Petr - LALÍK David, LAKOMÝ Tomáš.