4.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Štýbar dvěma góly rozhodl o výhře Polomi

0

Pustopolomští fotbalisté vkročili do soutěžních bitev levou nohou, ale v posledních dvou kolech už se vrátili na správnou cestu. V nedělním odpoledni zavítali do Bílovce, kde rozhodně nechtěli prodat kůži lacino. Po trefách uzdraveného kanonýra Filipa Štýbara brali další vítězství.

Hosté začali jako z partesu. Z vytrvalého tlaku nejprve vytěžili nepříjemný roh Martina Šmída, po němž balon skotačil na břevně domácí kasy. Ve 22. minutě si vzal slovo již zmiňovaný Filip Štýbar, který si u zadní tyče počíhal na přetažený centr Schwalbeho a hlavičkoval mimo dosah brankáře Silbera – 0:1. O chvíli později vymyslel Filip Štýbar geniální lob z půlky, ale Bílovec znovu zachránilo břevno. Osm minut před přestávkou si naštěstí spravil chuť, když využil nedorozumění defenzivy soupeře. Silber v rozporu s pravidly chytil malou domů, takže Pustopolomští kopali uvnitř šestnáctky nebezpečný přímák. Při něm posunul Martin Šmíd balon na Filipa Štýbara, který ho nekompromisně vměstnal pod břevno – 0:2.

Po přestávce si hosté trpělivě hlídali svůj náskok a dokonce mohli přidat třetí úspěšný zásah. Při sólovém nájezdu Franka se ovšem vyznamenal Silber, který pak sebral gól i hlavičkujícímu Schwalbemu. A protože následně neuspěl ani Poštulka, tak domácí přispěchali se závěrečným náporem. Dvě tutové šance ovšem Bílovec zazdil, což znamenalo triumf hostujících barev.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček (trenér): Náš výkon už se blížil mým představám. Konečně se nám povedlo doplnit sestavu, což šlo poznat. Ze začátku zápasu jsme si vytvořili příležitosti po standardkách a potom se nám povedlo vstřelit dva góly, když opět úřadoval Filip Štýbar. Kromě závěrečným deseti minut soupeř vůbec nebyl nebezpečný, takže jsme zvítězili naprosto zaslouženě.