3.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Derby opanovala Pustá Polom

0

Ve víkendovém programu krajského přeboru nechybělo ani prestižní regionální derby mezi Pustou Polomí a Hájem ve Slezsku. Zatímco hostující fotbalisté vstupovali do zápasu ve skvělém psychickém rozpoložení, domácí byli po dvou porážkách pod značným tlakem. V neděli odpoledne se ale úlohy obrátily.

V samotném úvodu přitom zazlobili borci z Háje ve Slezsku, když Prokeš polaskal břevno. Potom už převzali dirigentskou taktovku pustopolomští bojovníci. Příležitosti Franka a Schwalbeho ještě vyzněly do ztracena. Ve 26. minutě už domácí družina slavila. Blucha odcentroval z křídla, Filip Štýbar si šikovně zpracoval míč a neomylně zavěsil – 1:0. Dlouhodobý marod pokračoval ve svém galapředstavení ve 43. minutě. Vítek vykreslil pěknou kolmici na Černohorského a Filip Štýbar se tentokrát prosadil ze vzduchu – 2:0.

Rozjetou pustopolomskou mašinu nezabrzdila ani přestávka. Dvacet minut před závěrečným hvizdem se Filip Štýbar převtělil do role nahrávače a Černohorský zamířil nechytatelně k tyči – 3:0. O pár vteřin později hrubě chyboval Malcharek a Filip Štýbar se definitivně pasoval do role zápasového hrdiny – 4:0. Malou vadu na kráse utrpěli domácí v 77. minutě, kdy Komárek kosmeticky korigoval na výsledných 4:1.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček (trenér): Mužstvo bych chtěl pochválit, protože kluci příkladně dřeli. Vůbec se to nedalo srovnat s předchozím utkáním. Hodně nám pomohl návrat Filipa Štýbara, ale výborný výkon podalo více hráčů.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj (vedoucí týmu): Bylo vidět, že Pustá Polom chce vyhrát více než my. Byli jsme příliš zakřiknutí, zatímco domácí bojovali jako lvi. My jsme se prakticky k ničemu nedostali.

V. Minařík [-] - R. Kuděla [-] , A. Blucha [-] , J. Frank [-] , R. Vítek [-] , M. Šmíd [-] , A. Černohorský [-] (89. V. Hendrych [-] ) , F. Štýbar [-] (75. D. Schlossarek [-] ) , R. Jašek [-] (87. F. Demko [-] ) , A. Schwalbe [-] , P. Pomp [-]

P. Hlaváček [-] - R. Kolig [-] (57. O. Prokša [-] ) , P. Dao [-] , R. Staníček [-] , M. Vyležík [-] , H. Prokeš [-] , J. Lampa [-] (66. L. Komárek [-] ) , I. Janíček [-] , L. Malcharek [-] , P. Konvička [-] , O. Matěj [-]

ŽK: 83. D. Schlossarek - 38. R. Kolig , 65. P. Konvička , 86. M. Vyležík , 88. O. Matěj .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: TOMŠÍK Zbyněk - LAŠTUVKA Petr, KRET Martin.