4.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

--

--

Kostelec deset minut před koncem prohrával, Vysokou přesto porazil v penaltovém rozstřelu

83. A. Řehák (p.) - 71. T. Prorok
0

Po vlažném začátku zápasu se týmy začaly dostávat do slibných šancí, ty však dlouho zůstávaly bez gólového efektu. Bezbrankový stav prolomili dvacet minut před koncem hosté, jednobrankové vedení ale v závěru neudrželi a v penaltovém rozstřelu nakonec prohráli.

V úvodu zápasu se oba týmy potýkaly s přesností finální fáze. Centry jedné či druhé straně často létaly mimo prostory, ve kterých byli hráči připraveni zakončovat, a končily v zámezí. Z prvního gólu se několik málo vteřin radovali domácí v pětadvacáté minutě. Jeden z kosteleckých fotbalistů se dostal za obranu Vysoké a přehodil gólmana Pavliše, jeho radost však zastavil pomezní rozhodčí mávající ofsajd.

Ve třicáté osmé minutě se ve vyložené šanci octli i hosté. Jeden z hráčů si naběhl za kosteleckou obrannou linii, vyhnul se ofsajdu, jeho zakončení ale vychytal brankář Ikizgül. O minutu později Vysoká zahrávala přímý kop. Střela z hranice vápna mířila do horního rohu kostelecké brány, domácí gólman se ale podruhé v krátkém časovém rozpětí vytáhl s výborným zákrokem.

Brzy po zahájení druhé půle mohl jít do vedení Kostelec. Domácí na konci čtyřicáté sedmé minuty zakončili akci vedenou po pravé straně přízemním centrem do vápna. Na první tyč si nabíhal jeden z domácích fotbalistů, jeho zakončení ale skončilo pouze na tyči branky Vysoké.

Skóre se poprvé změnilo v sedmdesáté minutě. Vysoká si v té době užívala mírnou herní převahu a kombinaci na soupeřově polovině. Nápor hostů vyústil ve střelu Tomáše Proroka, který z hranice vápna nádhernou ranou vymetl protilehlý horní roh kostelecké brány.

Jednobrankové vedení hosté nakonec neudrželi. V osmdesáté druhé minutě jeden z hostujících hráčů ve vápně stáhl unikajícího kosteleckého fotbalistu a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penalty se ujal Antonín Řehák, který ranou k tyči srovnal na konečných 1:1.

Následný penaltový rozstřel zvládli lépe domácí. Ti se v šesti sériích mýlili pouze jednou, zatímco střelci Vysoké zaváhali hned dvakrát – v první sérii se dobrým zákrokem blýskl gólman Ikizgül, v té rozhodující gólman Pavliš přestřelil soupeřovu bránu.

FK Kostelec nad Orlicí
Miroslav Umlauf - FK Kostelec nad Orlicí: Až na úvodních dvacet minut jsme dnes měli více ze hry a opět si vypracovali zajímavé brankové příležitosti. V koncovce se však trápíme a nakonec můžeme být rádi za dva body. Velký podíl na nich má opět náš brankář.

V. Ikizgül [-] - A. Hašek [-] (61. J. Švandrlík [-] ) , M. Cvejn [-] , L. Šrámek [-] (61. A. Řehák [-] ) , L. Říha [-] , P. Klapal [-] , J. Cvejn [-] (79. J. Kvasnička [-] ) , M. Jedlička [-] , K. Kaplan [-] , D. Krupka [-] , M. Klouda [-]