--

--

Raketový start Březové předznamenal výprask Roudného

0

Na úvodní půlhodinu zápasu budou chtít Jihočeši asi co nejdříve zapomenout. V ní dokázali totiž třikrát inkasovat a o zápasu tak bylo rozhodnuto.

Domácí válec

Vypadá to, že Březová bude (minimálně pro Jihočechy) velmi neoblíbenou destinací. Po drtivé výhře nad Soběslaví (6:1, psali jsme zde) si Olympie vysoko poradila i s Roudným, které zdolala 4:0.

Základy pro vítězství položilo domácí mužstvo už v úvodní čtvrthodině, kdy se prosadilo hned dvakrát. Nejprve udeřil v 6. minutě Dan Martinec, který zakombinoval s Krličkou a překonal Hřebejka v bráně hostů.

Uběhlo osm minut a přes dvě stě příchozích diváků křepčilo podruhé. David Vaněček si stoupl k rozehrání rohového kopu a předvedl parádní kousek – míč totiž zatočil i s pomocí tyče přímo do brány!

Přibližně v pětadvacáté minutě přidali aktivně hrající domácí třetí branku. Po standardce Roudného unikli Březovští do přečíslení a Daniel Krlička stál na konci další gólové akce nedělního dopoledne.

Rozhodčí v zápise uvádí čas a pořadí gólů odlišně, nicméně poločasový výsledek byl jasný - 3:0 pro Olympii.

Druhý gól pro Vaněčka

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí tahali za delší konec provazu, v klidu kombinovali a čekali na další chybu nervózně hrajících malšanů. Ta přišla až v 70. minutě, když byl v pokutovém zbytečně faulován David Vaněček a bývalý ligový fotbalista sám nařízený pokutový kop proměnil.

Alespoň zmírnit porážku Roudného mohl střídající Markytán, jenže rozezvučel pouze tyč za gólmanem Štruncem. Březová znovu ukázala své kvality a po dominantním výkonu může slavit druhou výhru v sezóně.

FK Olympie Březová
Trenér Petr Peterka: „Jsem velice rád, že jsme v domácím prostředí získali s tradičním účastníkem Divize A tři body. Utkání nebylo jednoduché, jak mylně napovídá výsledek. Soupeř se snažil hrát a tvořit, což nám vyhovovalo, také nechceme nakopávat míče. Za Roudné hrál velice dobře Píša, z našeho pohledu odehráli velice dobré utkání stoper Neumann a celá střední záloha.“

V. Štrunc [-] - D. Krlička [-] , P. Neumann [-] (78. J. Elijáš [-] ) , T. Veselovský [-] , D. Peterka [-] , J. Šaloun [-] (70. M. Burkyt [-] ) - J. Vůjtěch [-] (53. J. Šellong [-] ) , J. Kašpar [-] , P. Peterka [-] (46. M. Motl [-] ) - D. Vaněček [-] , D. Martinec [-]