5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

Nová Ves vyhrála a posunula se na první příčku

1

Procházka dvěma góly zajistil Nové Vsi vítězství nad Frymburkem

Vyrovnaný poločasový souboj a překvapivý gól

Začátek zápasu byl bojovný, hrálo se převážně po vápna, bez větších šancí. S první větší šancí přispěchal Frymburk, ale Michal Flöring trefil pouze břevno. Ve 26. minutě už se skóre otevřelo. Kanonýr Procházka z pravé strany centroval a míč, za překvapení všech, včetně hostujícího gólmana Mertla, zapadl do frymburské branky a domácí se tak mohli radovat – 1:0. Do konce poločasu se nic nezměnilo, do šatny šli spokojenější domácí.

Přísný pokutový kop

Do druhého poločasu prostřídali domácí dva hráče. Hráli ze zabezpečené obrany na brejky. Frymburk své dvě šance neproměnil, obě vychytal domácí Bartizal. A jak to tak bývá, nedáš gól, dostaneš. Domácí dostali v 76. minutě možnost kopat pokutový kop, ke kterému se postavil kapitán Boháč a proměnil – 2:0. Gólovou pojistku přidal po čtyřech minutách Procházka, který z hraniční ofsajdové situace upravil na konečných 3:0. Svou šestou brankou se osamostatnil na prvním místě střelecké tabulky a tým Nové Vsi se vyšvihl do postupové pozice. Příští kolo zajíždí Nová Ves do Ledenic, Frymburk doma hostí Zlatou Korunu.

FC Šumava Frymburk
Lukáš Matúš (hráč hosté): Konečné skóre neodpovídá průběhu zápasu a je pro nás až příliš kruté. Hrál se vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro domácí. Ale takový je fotbal. Na to, že nám chybělo hodně hráčů se vymlouvat nemůžeme. Teď máme doma Zlatou Korunu, kterou nesmíme podcenit a urvat výhru. Chválím nového brankáře Filipa Mertla a Michala Neumanna, který nám vždy, když je třeba, pomůže.....