2.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

--

Nemanice zvládly první zápas na jedničku, hattrickem zazářil Záveský

0

Meteor Tábor neuhlídal nemanického kanonýra. Na první branku Františka Záveského ještě odpověděl Janošík, ale ve druhém poločase se "Záves" prosadil ještě dvakrát, když hattrick dokonal z penalty.

Janošík vyrovnal po standardce

Nemanicím se vydařil vstup do zápasu, hned ve 3. minutě vysunul kolmicí Zaveský kolegu z úroku Baštu a ten ve vápně udělal kličku golmanovi. Míč už mířil do branky a až na brankové čáře ho vykopával táborský obránce. V 7. minutě se již domácí dostali do vedení. Sulek parádně vyvezl míč dopředu, nahrál do lajny volnému Baštovi, který posléze centroval před bránu. Centrovaný míč odvrátila obrana hostů i díky přispění dotírajícího Sulka jen na velké vápno, kde byl připravený Záveský a gólmanovi vystřelil do protipohybu - 1:0.     Pak následovala další podobná šance jako ve 3. minutě. Jen tentokrát Bašta vysunul Záveského a obránci zachraňovali opět na brankové lajně. Pak se ale už o slovo přihlásil Meteor a začal Nemanické přehrávat.  Vše vyvrcholilo gólem na 1:1. U laviček fauloval nemanický obránce a hosté rozehráli přímák. Na velkém vápně vyhrál hostující hráč hlavičkový souboj a míč letěl přes zbylé hráče. Dva táborští hráči se najednou objevili před Polomčákem, ten šel nedůrazně do souboje o míč a hostující Janošík hlavou vyrovnal na 1:1. Pak se zase dostávaly zpátky do hry Nemanice.

Záveského one man show

Nemaničtí už se ve druhé půli nenechali zatlačit a hráli více na míči. V šancích v tváří tvář golmanovi byl Novotný, Záveský, Bašta a vždy je gólman vychytal. I hosté ovšem měli šance. Po vysunutí záložníka po lajně a centru do vápna a strely z cca  tří metrů zachránil domácí celek Polomčák, kdy dvakrát vychytal hostující útočníky. Hosté zahrozili podobně ještě jednou, ale tentokrát první střelou útočník trefil svého hráče před Polomčákem a druhou dorážku už kryl Polomčák.     Pak Sulek v 75. minutě dal míč do lajny do sprintu Baštovi a ten zasekl a centrem našel na zadní tyči Záveského, který dával na 2:1.     V závěru utkání se úspěšná spolupráce opakovala - Sulek poslal míč obloučkem za obranu, kde si ho zpracoval Záveský a vybíhající gólman hostí Šedivý ho podkopl. Záveský zvýšil z penalty na 3:1 a dosáhl tak hattricku. Pak se zápas již jen dohrával.      Autor: Petr Böhm

SK Nemanice
Petr Böhm: "První poločas jsme začali dobře. Po gólu a neproměněných šancích jsme na 20 minut vypadli ze hry a hosté nám zatápěli. Ve druhém poločasu se hrálo pořád s naší územní převahou. Hráči zápasu byli útočník Záveský a levý obránce Hucek."