11.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

--

0

Vacov šel sice do vedení, ale nakonec na budějovického soupeře nestačil, ve vyrovnané tabulce se tak propadl na 12. příčku. Jak utkání okomentovali oba trenéři?

S úderem 21. minuty předvedli Vacovští rychlý brejk, Roučka jej zakončil střelou zpoza vápna, rána, snad i tečovaná, prošla Kurucovi, který tentokrát hájil tyče budějovického celku namísto Rodena, až do sítě – 1:0. To byla pohříchu jedna z mála šancí, kterou si domácí v utkání vytvořili. Se závěrem první půle přepla Lokotka na vyšší stupeň a vytvořila si dvě velké šance, útočníci ale pálili mimo branku, jako v případě Ayeba, který minul z malého vápna, nebo zasáhl Klas.

Domácím se druhý poločas vůbec nepovedl, hráli bez pohybu, napadání a brzy se jim tento přístup vymstil. V 60. minutě totiž vyrovnal zakončením k tyči z 25 metrů Sudek. O osm minut už hosté vedli, to se po standardce prosadil Nechuta. Razítko na výhru budějovického celku přidal Jánošík, když hosté opět udeřili po standardní situaci, tentokrát po rohovém kopu. Vacov byl blízko brance ve druhé půli jen jednou, kdy zachraňoval Lokomotivu od gólové pohromy odkopem z brankové čáry obránce.

SK Vacov
Stanislav Klas (trenér): „První poločas byl z naší strany dobrý, ale už v jeho závěru na nás hosté vlétli a nakonec zaslouženě vyhráli. Špatně jsme přistupovali k hráčům, kazili jsme přihrávky, špatné Z naší strany můžu za první poločas pochválit útočníka Valtu, za druhý poločas krajního beka Červenku.“

TJ Lokomotiva ČB
Pavel Hanel (trenér): „Neodehráli jsme špatné utkání. Poločas jsme sice prohráli, ale už v něm jsme měli dobré šance. Řekli jsme, si co bychom měli zlepšit, kluci vše do puntíku splnili. Po brance na 3:1 už jsme výhru bez větších nervů udrželi. Hráčem zápasu byl levý záložník Nechuta, který zápas začínal na levém beku.“