22.kolo, Liberecký | Krajský přebor , 2014-2015

--

--

Košťálov prohrál v důležitém utkání ve Velkých Hamrech

0

Lepší start do zápasu měli domácí, hostům totiž chyběli tři hráči základní sestavy - Poledník, Mach a Piry a tak byli zpočátku trochu opatrní.

Ihned v úvodu padla branka

Hosté odjeli na horkou půdu Velkých Hamrů nekompletní, sehráli ale vyrovnané a emočně vypjaté utkání. Domácí do něho vlétli mnohem lépe a šli do vedení. Ve 12. minutě gólman Jakubičko podběhl centrovaný míč, který mu zapadl do sítě. Hned o chvíli později navíc Paldus nádherně vymetl šibenici a s Košťálovem to vypadalo zle. Hráči Velkých Hamrů byli na koni, ale soupeř se postupně vymanil z tlaku a mohl snížit. Ve 35. minutě však zastavila obrana Houžvičku, namísto dožadované penalty pak útočník hostů viděl žlutou kartu.

Snížení z penalty

Po změně stran fotbalisté Košťálova nastoupili nabuzeni a rychle se dočkali snížení. I když sudí Linhart nejprve další faul ve vápně neocenil, ve 47. minutě už pokutový kop nařídit musel a Huráň z nařízené penalty snížil na 1:2. Hosté se chytili a měli navrch. Výraznější šance však nepřišla. Domácí se v závěru už vzchopili, a tak se žádné drama nekonalo.

FK Košťálov
Miroslav Pálka ( trenér ) hostujícího celku: Absence Poledníka, Macha a Piryho byly příliš citelné, rozhodně se to na naší hře projevilo. Věděli jsme, že ve Velkých Hamrech to bude těžké, domácí nás ale ničím nepřekvapili a hrál se vyrovnaný zápas. Každý, kdo zná prostředí tohoto soupeře, ví, že je to na jeho hřišti vždy těžké. Během utkání plály velké emoce.