--

--

Opavské béčko zářilo

12

DIVIZE-Opavská rezerva mohla o víkendu pořádně zamíchat postupovými kartami, protože odcestovala na stadion druhého Ústí, které v tabulce dotírá na vedoucí Dolní Benešov. Rezervní celek Slezského FC svému regionálnímu soupeři pomohl, protože se po výborném výkonu radoval z dalšího divizního vítězství.

Hosté mohli udeřit již v 9. minutě, když Strnad skvěle uvolnil Kuzníka, jenže opavský středopolař zblízka nepropasíroval míč přes gólmana Urbáška. Zanedlouho si výtečně porozuměli Musila s Kuzníkem, ale Strnad pálil kousek nad břevno. Divizní nováček hrozil výhradně ze standardních situací. Po jednom přímáku dokonce domácí překonali brankáře Muczku, za něhož tahal horké kaštany z ohně Adam Helebrand. Ve 29. minutě si Slezané vybrali pořádnou porci smůly, protože Adam Helebrand orazítkoval tyčku a dorážející Vrána rozkymácel břevno. Gólové ovoce tedy sklidila až spolupráce střídajícího Litwiaka s dorostencem Fuskem, který mazácky proměnil samostatný nájezd – 0:1. Postupové naděje domácího mužstva se ztenčily na minimum v 50. minutě. Dělovku Vrány vytěsnil Urbášek pouze před sebe a dobíhající Strnad si tentokrát věděl rady – 0:2. Při třetím úspěšném zásahu opavského béčka kvalitně zakombinovali Litwiak se Strnadem, po nichž si vzal balon Adam Helebrand a neomylně zvýšil již na 0:3. Ústí mohlo zdramatizovat vývoj zápasu v 68. minutě, kdy fauloval ve vápně Večerek, jenže Mosler nařízenou penaltu bravurně zlikvidoval. Čistého konta se bohužel mladý brankář nedočkal. V 81. minutě totiž Vladik potrestal špatnou rozehrávku hostů, takže konečný výsledek zněl 1:3. „Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, protože jsme měli po většinu utkání navrch. V Ústí jsme si to mohli usnadnit hned na začátku, kdy jsme promarnili tři tutovky. Naštěstí jsme se pak gólově prosadili. Znovu jsme dokázali, že jsme se na jaře dostali do velmi dobré formy. S to jsme hráli v dost polepené sestavě,“ zdůraznil opavský taktik Lukáš Černín.