--

--

Jičín přejel Frýdlant

12

V posledním utkání sezóny, ve kterém již prakticky u obou soupeřů „o nic nešlo“, nastoupili fotbalisté Nového Jičína s odhodláním předvést dvěma stovkám diváků výkon odpovídající předcházejícím vítězným jarním zápasům a i v tomto utkání svého soupeře z osmého místa tabulky porazit a přidat k dosavadním deseti i jedenáctý jarní vítězný „zářez“, což se ji nakonec i podařilo.

Od začátku utkání měli domácí nad svým soupeřem „navrch“, což vyjádřili brankově po šesti minutách hry, kdy si Macíček naběhl na „pětičce“ na míč z rohového kopu Farkase a hlavou nezadržitelně skóroval -1:0. Když po dalších osmi minutách přidal po pěkné akci stejně tak hlavičkou a ze stejné pozice Pyclík druhý gól, mohlo se zdát, že jsou hosté skoro „na ručník“. Ti si první jakous takous příležitost ke skórování vytvořili až osm minut před přestávkou po akci Svatonského, ale domácí obrana byla na místě  s odvrácením míče za brankovou čáru. Hned za minutu poté, se po krásné akci s neodpískaným faulem na Pyclíka, dostal míč do pokutového území na volného Macíčka, který však z ideální pozice kopl vysoko nad branku, stejně jako po další pěkné akci minutu před přestávkou.     Uběhlo pět minut hry druhé půle a hostům se z ojedinělé akce podařilo snížit, když brankářem Tichánkem odražený míč od břevna dotlačil za jeho záda Svatonský - 2:1. Ještě tři minuty na to, se dostal do dobré příležitosti Chlebek, ale z úhlu překopl branku Tichánka. Pak už se hrál takový oboustranně docela „bezstarostný“ fotbal  s útoky nahoru a dolů s některými pěknými kombinačními akcemi. K možnosti navýšit skóre se dostal po rozehraném přímém kopu a následném rohovém kopu Nippert, ale jeho hlavička mířila těsně vedle tyče branky hostí, střela Macíčka skončila v náruči brankáře Ježe, na druhé straně byla po rychlém protiútoku sražena střela  Wludyky  z dobré pozice v šestnáctce na roh. Pak se v dobrém světle ukázal brankář Jež, který s námahou vyrazil bombu Švece ze třiceti metrů. Deset minut před koncem se ostrostřelec Pycllík prodral přes obránce Hrdličku do šestnáctky, ale sám proti brankáři neuspěl, když překopl branku, vše si však vynahradil ještě v téže minutě, když využil nedorozumění  mezi obráncem a brankářem hostí a do prázdné branky završil svůj konečný střelecký účet v této sezóně pětadvacátým gólem - 3:1. Pět minut před koncem nevyužil velkou šanci k navýšení skóre po akci Juříčka střídající Urbanovský, který trefil jen obránce, poté se ukázal i domácí brankář Tichánek, když zlikvidoval šanci Svatonského. Závěrečný účet tohoto utkání a i celé sezóny, udělal symboliky kapitán Švec, který po rozehraném přímém kopu Javorka, nedal bombou  z pětadvaceti metrů žádnou šanci brankáři Ježovi k vyniknutí - 4:1.      Domácí tak zcela zaslouženým vítězstvím, v pořadí jedenáctém v jarní části sezóny, uzavřeli další docela úspěšnou divizní sezónu, v níž, nebýt proher v předcházejících třech zápasech, měli jen velmi malý krůček k prvenství v soutěži s postupem do vyšší soutěže. Zasloužený potlesk po utkání, nejen  domácích, ale i hostujících diváků, jim byl jen malou, ale zaslouženou odměnou …

FK Nový Jičín
Trenér Pavel Hajný: „Začali jsme opět lépe jako ve většině utkání, hned v první minutě jsme sice dali branku, která nebyla pro ofsajd uznána, ale pak jsme dali gól po rohovém kopu a podstatě, když jsme dali na dva nula, tak soupeř vypadal na to, že by tady mohl dostat i pětku. Ovšem druhý poločas jsme nezačali dobře, soupeř snížil a pak jsme docela vyklidili pole a oni ne, že by měli nějaké vyložené šance, ale hrozili. V podstatě až branka, kterou si dal soupeř vlastně sám, to utkání rozhodla, ale byl to takový fotbal, dá se říct, že v posledním kole je motivace menší, ale vždycky je dobré poslední zápas vyhrát“. A jak hodnotí domácí trenér celou sezónu ? „Já s konečným umístěním těžko můžu být spokojený. Já beru, že to, co jsme vlastně na jaře chtěli, abychom se dostali do těch pozic na prvenství, jsme splnili a myslím si, že zaslouženě, protože ty jarní výkony byly opravdu velmi dobré, když jsme vyhráli osm zápasů po sobě a dostali jsme se tam a i po prohře v Havířově, když jsme další dva těžké zápasy zvládli a vypadalo to velmi nadějně. Ale bohužel hraje se na to, kdo vyhraje, kdo je vítězem soutěže, což jsme my nakonec nezvládli, takže spokojený určitě být nemůžu.“.

J. Tichánek [-] - M. Kiss Farkas [-] (69. J. Kalich [-] ) , O. Malina [-] (55. T. Pokorný [-] ) , P. Macíček [-] , F. Nippert [-] , D. Javorek [-] - J. Opatřil [-] (55. P. Urbanovský [-] ) , M. Staněk [-] , J. Juříček [-] , M. Švec [-] - O. Pyclík [-]

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Z. Jež [-] - D. Hutník [-] (70. O. Prepsl [-] ) , M. Střižík [-] , O. Dvořák [-] , J. Hrdlička [-] , D. Marek [-] - M. Chlebek [-] (62. M. Šigut [-] ) , J. Svatonský [-] , R. Šafner [-] , J. Wludyka [-] , M. Šnyta [-] (42. M. Indra [-] ) -

ŽK: 28. D. Marek , 29. M. Šnyta .
Počet diváků: 216. Rozhodčí: MALČÁNEK Václav - ŘEZNÍČEK Tomáš, ČERNOEVIČ Alexandr.