--

--

Opava má formu, odnesl to kandidát postupu z Nového Jičína

0

Tři kola před koncem soutěže jeli fotbalisté Nového Jičína se čtvrtým místem v tabulce za svým soupeřem s cílem vyhrát a udržet si tím výbornou pozici v boji o prvenství před závěrečnými dvěma domácími zápasy, což se  jim však nepodařilo...

Za krásného počasí byli na hlavním opavském stadionu v prvním poločase lepším týmem hosté, jejichž kombinační hra vycházela ze zajištěné obrany se stálým útočením, zatímco domácí mladý tým, se nikam ani moc „nehnal“ a vlastně se jen bránil s minimem ojedinělých útoků směrem dopředu. Do první velké šance se dostal  po čtvrthodině hry po krásné kombinační akci Juříček, ale z několika metrů těsně překopl branku Fendricha, o pět minut později přišla další krásná akce Macíčka  se Staňkem, od něhož se dostal míč před branku k Pyclíkovi, avšak jeho slabá střela skončila v rukou domácího brankáře. Za dalších pět minut přišla individuální akce Macíčka do pokutového území se zpětnou přihrávkou na spoluhráče, odvrácenou na roh, z něhož pak Macíček hlavičkoval těsně nad branku. Hosté pokračovali v náporu, z čehož vyústila další velmi dobrá situace ke vstřelení potřebného vedoucího gólu, na jejímž konci byl Staněk, ale míč se mu v dobré pozici v šestnáctce „zapletl“ mezi nohy a nic z toho nebylo. Teprve až poté s blížící se přestávkou, se dostali domácí  k určitému ohrožení branky Ognyanova, který byl při střele Kellera  připraven a další střela Sochy mířila těsně vedle branky.

Hned v úvodu druhé půle se dostal poté, co přišlo problémové rozehrání Ognyanova, míč k Vránovi, který však naštěstí šanci nevyužil, chvíli poté chytil Ognyanov střelu Strnada, hned v zápětí se na druhé straně po přímém kopu Farkase dostal odražený míč  ke Staňkovi, který však střílel těsně vedle. Hosté se snažili o další útočení, avšak jejich nedokončených akcí, využívali domácí k nebezpečným protiútokům. To už se hrála oboustranně útočná hra nahoru a dolů, z níž šla hlavička domácího Vrány  z dobré pozice nad branku, poté byla hlavička Javorka z rohového kopu   sražena na roh, po dalším rohu hlavičkoval stejně vedle kapitán Švec. Za chvíli vysunul Kalich kolmicí Pyclíka, který z toho bohužel gól nevytěžil, poté vyřešili Ognyanov s Farkasem nebezpečnou situaci před svojí brankou, gólem neskončily ani další dobré příležitosti Opatřila, Švece a domácí obranou byl odražen i přímý kop Farkase. Pak přišla na druhé straně „tutovka“ domácího Vrány, který kopl míč z přímého kopu  Swiecha z deseti metrů přímo do náruče dobře postaveného Ognyanova, domácí nevyužili ani následnou šanci Sochy, o níž si obránci hostí mysleli, že je ofsajdová a po dalším rychlém útoku do docela „otevřené“ obrany hostí, byla střela Strnada sražena nad branku. Jak se taky říká, že si hosté „koledovali o gól“, tak ten přišel jedenáct minut před koncem, když se míč po centru Sochy dostal k nepokrytému Vránovi, který z blízka střelou „pod víko“ překonal Ognyanova - 1:0. V závěrečných minutách sice hosté vyvinuli určitý tlak ke změně skóre, ale když po akci Švece střílel Opatřil jen do rukou brankáře a po akci Macíčka skončil míč z kopačky ostrostřelce Pyclíka  vedle tyče domácí branky, nezbylo hostům nic jiného než, že museli spolknout hořkost prohry, což docela „uspokojilo“ i početnou přítomnou ekipu konkurenčního Havířova s trenérem Matušovičem. Ale boj o prvenství je i pro Nový Jičín ještě stále otevřený …

FK Nový Jičín
Trenér Pavel Hajný: „No tak pro nás to byl tady samozřejmě další klíčový zápas a my jsme ho nezvládli, takže teď už je to pro nás docela špatné. První poločas jsme hráli tak, jak jsme chtěli, vytvořili jsme si dobré brankové příležitosti Jardou Juříčkem a Pavlem Macíčkem. Ten první poločas vlastně soupeř neměl nic, takže z hlediska toho to bylo celkem v pořádku. Já jsem věděl, že jestli to otevřeme, tak ty síly ani nemáme, abychom s nimi hráli otevřený fotbal. Začalo to být takové nahoru dolů, kluci se trošku uklidnili, ale bohužel nastalo to, co jsem nechtěl, když byl špatně pokrytý hráč a oni dali na jedna nula. I když se potom ještě kluci nějakým způsobem snažili to zvrátit, tak už to bylo opravdu těžké, protože bylo vidět, že tu šťávu už nemáme. Jsem samozřejmě zklamaný, ale vím, že kluci pro to udělali maximum a já to beru“.