--

Benešov jede jako dobře namazaný stroj

34. F. Labuda , 62. F. Labuda , 79. P. Rubý
0

S nemalým respektem odjížděli Dolnobenešovští k dnešnímu diviznímu utkání do Jeseníku. V živé paměti ještě měli jarní porážku 3:0. Jeseničtí navíc povzbuzeni vítězstvím v minulém kole ve Frýdlantě si hodně věřili i dnes. Po závěrečném hvizdu se však přesvědčili, že „čo bolo, to bolo“…… Početná návštěva domácích příznivců hnala své miláčky od úvodního hvizdu za vítězstvím.

Domácí nasadili okamžitou forsáž. Ve 4. minutě poslal Karakasidis nádherný centr do vápna, ale hlavička Plháka se mezi tyče nevešla.

V 8. minutě se poprvé zaskvěl brankář hostů Hampel, střela Minka skončila na jeho hrudi.

V 11. minutě znovu pálil z dobré pozice Minka, jeho střelu srazila obrana hostů na rohový kop.

V 18. minutě si Hampel připsal další výtečný zákrok po střele Marcinova. Počáteční uragán domácích skončil ve 27. minutě fantastickým zákrokem Hampla, který připravil o gólovou radost znovu agilního Minku.

Hosté tuto smršť přežili a ve 28. minutě dali o sobě poprvé vědět. Gebauer poslal na zteč Foitzika, ale taky brankář Červenka potvrdil své kvality.

Po půlhodině se obraz hry začal výrazně měnit. Ve 30. minutě stálo při domácích štěstí, střela Rubého z přímého kopu zasvištěla těsně na břevnem.

Ve 36. minutě potvrdil roli kanonýra Labuda. Jako úhoř se protáhnul mezi domácími obránci a Červenka si poprvé zalovil – 0:1.

Domácí euforie dostala první důrazné varování. Že to Labuda před brankou umí ukázal ve 38. minutě, nevídaným lobem potrestal kiks domácího obránce, ale Červenka snad očima vytlačil balón na břevno.

Druhý poločas patřil už jednoznačně hostům.

V 50. minutě rozehrál Pecuch bleskový brejk, nepřesná přihrávka však domácí zachránila od pohromy.

Pecuch si vysloužil potlesk diváků v 52. minutě za nádhernou, táhlou střelu, která však o chlup minula pravou šibenici.

Hosté se však radovali v 62. minutě. Rubý nevídanou kolmicí uvolnil Labudu a jeho „blafák“ zarmoutil všechny domácí příznivce i hráče – 0:2.

Z tohoto úderu se domácí už nedokázali zvednout. Naopak kalich hořkosti si vypili do dna v 69. minutě. Gebauerovu dělovku neudržel Červenka ve svých rukavicích a Rubý dal výsledku konečnou podobu – 0:3.

Domácí brankář může ještě děkovat, že za následný zákrok na střelce viděl jen žlutou kartu…..

Závěr zápasu byl v dokonalé režii hostů, kterým se tak náramně povedla odveta za jarní porážku. Objektivní diváci ocenili výkon obou družstev a uznali, že jejich „miláčci“ na dnešního soupeře prostě neměli.

K parádnímu fotbalovému zážitku přispěla i trojice rozhodčích a hráči obou mužstev, kteří chtěli především hrát fotbal.

FK Jeseník
Josef Zbýňovec, trenér: Bohužel naše mužstvo nedokáže odehrát na domácím trávníku stejně kvalitní zápasy, jaké se nám daří venku. Současný kádr nemá takovou herní kvalitu, aby uměl hrát „do plných“. Máme na čem pracovat, hosté vyhráli dnes zaslouženě.

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký, trenér: Ještě nevím, jestli tomu výsledku mohu věřit! Ten mluví za všechny komentáře a celé mužstvo zaslouží jen slova obdivu.