--

--

Jeseník kradl v Brumově

0

Vstávání za tmy, čtyřhodinová cesta, zima, déšť. Žádný problém. Jesenické mužstvo po excelentním druhém poločase zvládlo utkání v Brumově, kde o pauze prohrávalo 0:1. Martin Furik dvakrát odcentroval a Adam Bříza v sobě probudil střeleckého zabijáka v pravý čas.

Začátek byl v režii domácích, kteří získali převahu a Jeseník vyčkával na rychlé protiútoky. Červenka si poradil s několika střeleckými pokusy, ale větší šance se zrodila na druhé straně, kde Kysela postupoval sám na brankáře, ale stoprocentní gólovku nedal (trefil vybíhajícího gólmana).

Aktivnější Brumov se dostal do vedení ve 33. minutě, když po kombinační akci na pravém křídle odcentroval Řehák a volný Naňák hlavou překonal bezmocného Červenku. 1:0.

Po inkasovaném gólu se hostům podařilo vyrovnat hru a častěji držet míč uprostřed pole, ovšem do vyložené šance se nedostali.

Do druhého poločasu vletěl Jeseník s mimořádným odhodláním. Po Keltnerově centru střílel Furik vedle.

Přímák za faul na Vavrače rozehrál Minka nákopem za obranu, Mlynář dal gól, který ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznali.

Pak zraněného Řezníčka vystřídal Bříza a hned po minutě měl na hlavě vyrovnání, jenže minul.

V 61. minutě už se ale hosté radovali – Furik utekl, odcentroval a Bříza hlavičkoval tentokrát neomylně – 1:1.

A za dalších osm minut se útočná spolupráce opakovala, Furik znovu našel přesným pasem nabíhajícího Břízu a  hosté vedli 2:1.

Brumov se v druhém poločase ze hry vytratil, ale nepříznivý vývoj přece jen oživil jejich pohon.

Jeseník po zbytek utkání důsledně bránil a nepouštěl domácí do větších akcí. S balóny letícími do brankoviště si brankář Červenka v pohodě poradil a nemusel řešit žádnou dramatickou situaci.